ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 7105
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1390 10:26
تعداد بازدید : 2969

در سراسر آمریکا چند مسجد وجود دارد؟

بیش از 91 درصد از متولیان این مساجد معتقدند که مسلمانان باید تلاش کنند در فرایند و فعالیت های سیاسی آمریکا نیز شرکت و حضور داشته باشند و نقش ایفا کنند.

بیش از 91 درصد از متولیان این مساجد معتقدند که مسلمانان باید تلاش کنند در فرایند و فعالیت های سیاسی آمریکا نیز شرکت و حضور داشته باشند و نقش ایفا کنند.

 

به گزارش شیعه آنلاین، آمار و ارقام منتشر شده در ایالات متحده آمریکا که پس از ماه ها بررسی منتشر شد، نشان می دهد که این کشور طی دو سال اخیر شاهد افزایش 74 درصدی ساخت مسجد بوده است.

این آمار نشان می دهد، تعداد مساجد موجود در سراسر آمریکا در سال 2000 میلادی 1209 مسجد بوده اما در سال 2011 به 2106 مسجد افزایش یافته است. این یعنی رشد 74 درصدی.

این آمار همچنین نشان می دهد که بیشترین مساجد موجود در آمریکا در ایالات های نیویورک و کالیفورنیا قرار دارند که بیشتر آنها در حومه هستند و نه در مرکز این دو ایالت زیرا مسلمانان ساکن در نیویورک و کالیفورنیا غالبا در حومه این دو ایالت سکونت دارند.

بر اساس این آمار در ایالت نیویورک 192 مسجد و در کالیفورنیا 120 مسجد وجود دارد. ایالت فلوریدا نیز با 118 مسجد رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

بررسی های انجام شده همچنین نشان می دهد که بیش از 98 درصد از متولیان مساجد آمریکا معتقدند که مسلمانان باید کاملا طبیعی رفتار کنند به طور کامل با شهروندان غیر مسلمان آمریکایی داد و ستد و تعامل داشته باشند تا فاصله میان مسلمانان با غیر مسلمانان که پس از حوادث تروریستی 11 سپتامبر افزایش یافت، کاهش یابد.

بر اساس این بررسی ها، همچنین بیش از 91 درصد از متولیان این مساجد معتقدند که مسلمانان باید تلاش کنند در فرایند و فعالیت های سیاسی آمریکا نیز شرکت و حضور داشته باشند و نقش ایفا کنند


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
يکشنبه 12 آذر 1402