ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 270585
تاریخ انتشار : 8 مرداد 1399 11:32
تعداد بازدید : 74660

راهنمای افتتاح حساب

خدمات بانک قرض الحسنه رسالت(کانون همیاری اجتماعی فهما)

ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان با همکاری بانک قرض الحسنه رسالت جهت ارائه خدمات به اعضای کانون های فرهنگی هنری( مدیران؛ ارکان؛ هیات امنا و اعضا) اقدام با تاسیس کانون همیاری اجتماعی کانون های فرهنگی هنری مساجد نموده است. اعضای محترم پس از افتتاح حساب و عضویت در کانون مذکور که به تفصیل ارائه می گردد می توانند از تسهیلات این کانون برخوردار شوند.
undefined

بانک قرض الحسنه رسالت اولین بانک خصوصی قرض الحسنه و نخستین بانک بدون شعبه کشور است که کلیه خدمات قرض الحسنه خود را در قالب بانکداری اجتماعی ارائه می دهد. این بانک با پیاده سازی مدل نوآورانه بانکداری اجتماعی، بستری را مهیا کرده است تا عموم مردم بتوانند از  خدمات بانکی  شرعی، آسان و ارزان به صورت غیر حضوری و بدون محدودیت جغرافیایی استفاده نمایند.همچنین پرداخت تسهیلات در این بانک در کانون همیاری اجتماعی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد تا سقف 600میلیون ریال و حداکثر در بازپرداخت 60ماه بوده است . (پس از اعتبار سنجی)که با توجه به اعتبار سنجی صورت گرفته برای اعضا کانونهای فرهنگی هنری مساجد می توانند با یک نفر ضامن با ایجاد معدل و گردش حساب تسهیلات دریافت نمایند . حدودا معادل 18درصد میانگین حساب بخ صورت ماهیانه می تواند برای اعضای کانونهای فرهنگی هنری مساجد اقدام شود

کانون همیاری اجتماعی تشکلی است که توسط جمعی از افرادی که به نحوی باهم سنخیت دارند، به صورتی خودجوش و مردمی شکل می گیرد و هدف از شکل ‏ گیری آن، انجام کارها و حل مسائل مشترک از طریق همیاری اجتماعی و استفاده از توان جمعی خود مردم (اعضای آن کانون) است. در نتیجه اعضای این کانون می توانند امتیاز وام حساب خود را به دیگر اعضا منتقل کنند و مشکلی از مشکلات سایر مدیران و فعالان فرهنگی مساجد را حل نمایند.

مراحل عضویت در بانک قرض الحسنه رسالت به شرح فایل پیوست از طریق سامانه بازار اعضا می باشد .همچنین برای اطلاع از نتیجه اعتبار سنجی خود می توانید با مراجعه به سامانه omerat .ir اقدام نمایید . جهت سهولت بیشت ابتدا فیلم آموزشی، پاورپویت عضویت و تذکرات ذیل را ملاحظه فرمایید.

-فیلم آموزشی

-پاورپوینت گام به گام عضویت.

تذکر 1: در قسمت مشخصات کانون اطلاعات شامل شهر- کد کانون و نام کانون دقیقا مانند این نمونه تنظیم شود.( شهر کانون اصفهان و کد کانون 2000029590)

 Untitled.png
تذکر2: در قسمت معرف چیزی ننویسید.

 Untitled1.png

پس از ثبت نام غیرحضوری از بانک با شما تماس گرفته خواهد شد و مامور این بانک به صورت حضوری در محل شما مراحل احراز هویت و تطبیق مدارک را انجام خواهند داد.

هر فرد پس از عضویت در کانون همیاری اجتماعی، عضو سامانه های چهارگانه و پایه شبکه شامل سامانه های همیاری قرض الحسنه، اعتبارسنجی مرآت، بازار اعضا و رِسان می شود.

سامانه مرآت، مسئله ضمانت و وثیقه در بانکداری اجتماعی، ازطریق عضویت افراد در این سامانه و جایگزینی تدریجی سرمایه اجتماعی با اسناد ضمانتی مرتفع گردیده است. یکی از راهکارهایی که بانک قرض الحسـنه رسـالت برای اعطای تسـهیلات آسان و ارزان در نظر گرفته، اعتبارسنجی و شناسایی رفتار اعتباری مشتریان است. در این راستا، سامانه اعتبارسنجی مرآت، به شناخت عضو و اعتبارسنجی می پردازد و متولی آن، شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت است. فرد با عضویت در سامانه مرآت می تواند تقاضای اعتبارسنجی کند و کارهای اعتبارسنجی اش انجام شود.

سامانه بازار اعضا،  (mbazar) یکی از مهم ترین پلتفرم هایی است که در راستای بهینه سازی فرایند تأمین نهاده ها، عرضه محصولات و همچنین آسودگی خاطر از دریافت وجوه حاصل از فروش در اختیار اعضا قرار گرفته است. این سامانه، یک بستر تجارت الکترونیک آنلاین برای عرضه و تقاضای منصفانه و اعتمادساز مهیا کرده است تا اعضا از طریق آن بتوانند محصولات و خدمات مورد نیازشان را خریداری کنند و از طرفی محصولات و خدمات خود را به راحتی عرضه کنند.

بانک قرض الحسنه رسالت بانکی اجتماعی و خدماتی بوده بدین معنی که این بانک از تسهیلات پرداختی به مشتریان سودی کسب نمی نماید و متقابلاً به سپرده های مشتریان نیز سودی تخصیص نمی دهد.

بر اساس موازین شرع مقدس اسلام بانک برای پرداخت وام هیچگونه شرط و تعهدی نداشته و متقابلاً از مشتریان محترم هم شرطی را نخواهد پذیرفت. پرداخت وام بر اساس آئین نامه و ضوابط داخلی بانک می باشد.

تلفن تماس در صورت هرگونه ابهام و یا سوالی در خصوص شبکه توسعه اجتماعی رسالت می توانید با شماره 021-4747 مرکز امداد مشتریان به صورت 24ساعته تماس حاصل فرمایید .همچنیم می توانید برای طرح مسایل خود در ساعت اداری با شماره 03134747455 درفتر رهیاری فرهنگ و هنر تماس حاصل و یا از طریق شماره  با نماینده ستاد استان تماس حاصل فرمایید .

 

سوالات متداول

1-سقف و میزان کارمزد وام بانک رسالت چقدر است؟

به شرط عضویت افراد ر کانون همیاری اجتماعی کانون های فرهنگی هنری مساجد سقف وام 60 میلیون تومان و کارمزد 2 درصد است. هرماه معادل 18 درصد میانگین مبلغ سپرده گذاری شده امتیاز وام داده می شود.

2-شیوه ثبت نام و دریافت وام چگونه است؟

وام بانک رسالت را می توانید به صورت غیرحضوری با مراجعه به سایت بانک قرض الحسنه رسالت پس از افتتاح غیرحضوری حساب این بانک پیگیری کنید. پس از ثبت نام غیرحضوری از بانک با شما تماس گرفته خواهد شد و مأمور این بانک به صورت حضوری در محل شما مراحل احراز هویت و تطبیق مدارک را انجام خواهند داد. پس از آن بایستی با مراجعه به سامانه اعتبارسنجی مرآت میزان اعتبار خود را بسنجید و بر همین اساس مراحل دریافت وام آغاز خواهد شد.

3-این وام به چه کسانی تعلق می گیرد؟

وام گیرنده نباید به بانک بدهکار باشد یا وام هنوز تسویه نشده داشته باشد، همچنین نباید سابقه چک برگشتی داشته باشد.

4-مدت بازپرداخت وام بانک رسالت به چه شکل است؟

زمان بازپرداخت اقساط وام بانک رسالت بین 1 تا 5 سال است. با ازای هر ماه بیشتر خواب سپرده، 2 ماه به میزان بازپرداخت اقساط افزوده می شود.

5- آیا امکان انتقال یا فروش امتیاز وام قرض الحسنه رسالت وجود دارد؟

امکان انتقال امتیاز وام وجود دارد. در صورتی که بعد از طی مدت سپرده شرایط دریافت وام را نداشته باشید، می توانید در صورت موافقت رئیس شعبه امتیاز وام را در همان شعبه به شخص دیگری (اقوام درجه یک) واگذار کنید.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
چهارشنبه 27 تير 1403