ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 7042
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1390 7:16
تعداد بازدید : 4202

تهديد تازه بشاراسد به سوريه حمله كنيد اسرائيل را موشكباران مي كنيم

رئيس جمهور سوريه مي گويد در صورت تجاوز نيروهاي خارجي اسرائيل را موشكباران مي كند.

رئيس جمهور سوريه مي گويد در صورت تجاوز نيروهاي خارجي اسرائيل را موشكباران مي كند.
به گزارش خبرگزاري قدس، بشار اسد به ارتش خود دستور داده كه در صورت هرگونه حمله نظامي به كشورش اسرائيل را هدف حملات موشكي خود قرار دهد.
اسد اين دستور را در ديدار محرمانه خود با فرماندهان ارتش ابلاغ كرده است. رئيس جمهور سوريه به فرماندهان ارتش دستور داده در صورت بروز هرگونه حمله نظامي عليه سوريه ابتدا فرودگاه هاي رژيم صهيونيستي به ويژه سايت هاي نظامي اين رژيم مورد حمله موشكي قرار گيرند.
بشار اسد پيش از اين نيز در ديدار با «احمد داود اوغلو» وزير خارجه تركيه هشدار داده بود كه به محض اصابت اولين موشك به سوريه اسرائيل در سه ساعت اول موشكباران خواهد شد و در سه ساعت دوم خاورميانه به آتش كشيده خواهد شد.
از سوي ديگر منابع خبري در سوريه از بازداشت 700 فرد مسلح فرانسوي، قطري و عربستاني در حمص سوريه خبر دادند و اعلام كردند كه سلاح هاي اسرائيلي، آمريكايي و اروپايي كه از تروريست ها به دست آمده به وضوح توطئه بين المللي در سوريه را نشان مي دهد.
اين منابع افزودند، سلاح هاي به دست آمده در حمص بسيار پيشرفته هستند به نحوي كه حتي در كشورهاي سازنده هنوز از آنها استفاده نشده است.
اين منابع با اعلام اينكه در روزهاي آينده اخبار مربوط به كشف و ضبط سلاح هاي تروريست ها منتشر خواهد شد تاكيد كردند كه سيا، موساد وبلك واتر عمليات تروريست ها را از قطر و تركيه هدايت مي كردند.
به گزارش شبكه خبري المنار، دولت سوريه به اسناد و مداركي دست يافته كه به روشني پشت صحنه توطئه كنندگان را آشكار مي كند.
نيروهاي امنيتي سوريه در شهر حماه نيز با برخي از گروه هاي تروريست درگير شدند و يك انبار سلاح هاي اسرائيلي را در اين شهر كشف و ضبط كردند.
نيروهاي امنيتي همچنين با گروه هاي تروريست مسلح كه اقدام به عمليات كشتار و آدم ربايي و ترساندن مردم در روستاي «خطاب» در اطراف حماه اقدام كرده بودند نيز وارد درگيري شده كه در اين درگيري دو تن از تروريست ها كشته شده و بقيه نيز تسليم شدند و سلاح هاي خود را تحويل دادند.
در «ادلب» نيز گروه يگان مهندسي هشت بمب را كه بالغ بر 50 كيلوگرم بوده و از سوي گروه هاي تروريست در مسير دو روستا در جبل الزاويه كار گذاشته شده بود را خنثي كردند.
نيروهاي امنيتي سوريه همچنين يك انبار مهمات را كشف و ضبط كردند كه برخي از سلاح هاي اسرائيلي در آن موجود بود، در اين عمليات كه در اطراف دمشق صورت گرفت، تعدادي از تروريست ها كشته شده و تعداد ديگري نيز دستگير شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
يکشنبه 12 آذر 1402