ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 7038
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1390 6:56
تعداد بازدید : 3751

ارتش آمریکا اولین تیپ سایبری خود را فعال کرد + عکس

ارتش آمریکا هدف از فعال کردن اولین تیپ سایبری خود را کنترل حملات سایبری خارجی و انجام عملیات های دفاع سایبری اعلام کرده است

به گزارش خبرنگار مشرق، تارنمای ارتش آمریکا خبر از تشکیل تیپی سایبری در ارتش آمریکا داد. به نوشته این سایت، جنگ شبکه، امنیت سایبری و انتشار غیرقانونی و پخش اطلاعات طبقه بندی شده روی اینترنت همگی مطالب حساسی در تیترهای خبری اخیر بوده اند – مطالبی که دولت و بالاخص ارتش آمریکا آنها را جدی می گیرد. طبیعت این جدیت با فعال سازی اولین تیپ عملیاتهای شبکه های کامپیوتری ارتش همخوانی دارد.

این سایت می افزاید: با پافشاری و کمک زیاد از سوی آژانس امنیت ملی، وزارت دفاع و فرماندهی سایبری آمریکا، کارکنان ارتش و کنگره، فرماندهی امنیت و اطلاعات ارتش دست به تشکیل  تیپ اطلاعات نظامی هفتصد و هشتادم زده تا به فرماندهی سایبری آمریکا و فرماندهی سایبری ارتش در ماموریتهایشان برای دفاع سایبری کمک نماید.

 

در برنامه ای که به مناسبت سالها مقدمه چینی تشکیل چنین تیپی برگزار شد، برای اولین بار پرچم تیپ اطلاعات نظامی هفتصد و هشتادم رونمایی شد. این مراسم در تاریخ اول دسامبر 2011 در تالار کنفرانس فریدمن در آژانس امنیت ملی برگزار شد.

در دسامبر 2010، ارتش اجازه تشکیل تیپ سایبری را صادر نمود و به تیپ اطلاعات نظامی این ماموریت را داد تا تاریخ اول اکتبر 2011 این ماموریت را به سرانجام برساند. در این مراسم همچنین کلنل جانان سوئیت، به فرماندهی این تیپ منصوب شد.

 

ماموریت این تیپ جدید، کنترل حملات سایبری خارجی، و انجام عملیاتهای دفاع سایبری ارتش و شبکه اطلاعات دفاعی است. فرماندهی مرکزی این تیپ در پایگاه نظامی فورت مید در ایالت مریلند مستقر است


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
دوشنبه 14 اسفند 1402