ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 67252
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1393 10:3
تعداد بازدید : 4481

اهانت نشریه شارلی ابدو؛ خنجری به قلب مسلمانان/کمپین عاشقان حضرت محمد در مسجد امام رضا(علیه السلام)

خبرگزاری شبستان: نمازگزاران مسجد امام رضا(علیه السلام) با در دست داشتن تراکت هایی تحت عنوان کمپین عاشقان حضرت محمد(صل الله علیه و آله وسلم) در سنین و صنوف مختلف ابراز ارادات خود را به ساحت مقدس حضرت ختمی مرتبت اعلام داشتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، در پی اقدام اهانت آمیز نشریه فرانسوی «شارل ابدو» به ساحت مقدس پیامبر اکرم(صل الله علیه و آله و سلم) نمازگزاران مسجد امام رضا(علیه السلام) شهرستان نطنز این حرکت را محکوم کردند و به کمپین عاشقان محمد رسول الله پیوستند.

 

مراسم زیارت حضرت رسول همراه با ویژه برنامه محکومیت اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم(صل الله علیه و آله و سلم)    همراه با نماز جماعت مغرب و عشاء دراین مسجد انجام گرفت.

 

این مراسم به همت پایگاه بسیج، کانون فرهنگی هنری و هیئت امنا مسجد همراه با کمپین عاشقان محمد(ص)  برگزار شد.

 

حجت الاسلام سید آیت الله موسوی، امام جماعت مسجد امام رضا(علیه السلام) شب گذشته در این مراسم این اهانت را محکوم و  با بیان  ویژگی های اخلاقی پیامبر اکرم(صل الله علیه و آله و سلم)  به این مضمون اشاره کرد که گفته شده: «کان خُلقه القرآن» هرچه پیغمبر دارد از قرآن است و هرچه قرآن فرموده، او عمل کرده است.

 

وی با بیان اینکه ویژگی اخلاقی پیامبر(صل الله علیه و آله و سلم) را قرآن تایید می کند، گفت: امروز تمام جهان اسلام و تمامی خداپرستان جهان از اهانت غربی ها به سردمداری آمریکا، انگلیس و فرانسه نفرت و انزجار دارند.

 

حجت الاسلام موسوی با اشاره به اینکه اهانت به وسیله  نشریه  شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر الهی، خنجری به قلب مسلمین زده است، تصریح کرد: توهین به پیامبراسلام، خط قرمز ماست و سوال اینجاست، چرا نشریه ملحد فرانسوی  اینگونه جسارت را به پیامبر انجام داده است؟

 

وی افزود: این اقدام شنیع را از سوس کسانی شاهد بودیم که ادعای آزادی بیان دارند، اما آنها بدانند که اهانت و توهین به مقدسات، آزادی بیان نیست.

 

حجت الاسلام موسوی بیان کرد:این اقدام به حدی زشت و زننده بوده است که پاپ فرانسیس دوم، رهبر کاتولیک های جهان نیز از این اقدام موهن انتقاد کرده است.

 

وی در ادامه سخنان خود، داعش را نطفه نامشروع آمريكا و اسرائيل و انگليس و فرانسه دانست و افزود: فرانسه آتشي افروخت كه دامن خودش را گرفت و ترور روزنامه نگاران فرانسوي به دست داعش را به نام القاعده و مسلمانان افراطي خواند و به دنبال آن ايجاد زمينه توهين و هتك حرمت به ساحت پاك و مقدس پيامبر رحمت محمد بن عبدالله را فراهم ساخت.

 

در پايان حاضرين براي شادي روح پيامبراعظم،ختم صلوات و قرائت سوره حمد داشتند و با سردادن لبیک یا رسول الله و شعار های «فرانسه ننگت باد و مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسرائيل» انزجار خود را از این اهانت بیان داشتند.

 

نمازگزاران مسجد با در دست داشتن تراکت هایی تحت عنوان کمپین عاشقان حضرت محمد(صل الله علیه و آله وسلم) در سنین و صنوف مختلف ابراز ارادات خود را به ساحت مقدس حضرت ختمی مرتبت اعلام داشتند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
دوشنبه 14 اسفند 1402