ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 66738
تاریخ انتشار : 29 دی 1393 13:35
تعداد بازدید : 4366

مدیر مسئول کانون شهدای گمنام کاشان؛ برگزیده بخش فیلم مستند پنجمین دوره جشنواره فیلم عمار

خبرگزاری شبستان: حسین برادران، مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری شهدای گمنام روستای کله شهرستان کاشان، برگزیده بخش فیلم مستند پنجمین دوره جشنواره فیلم عمار شد.

حسین برادران، مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری شهدای گمنام روستای کله شهرستان کاشان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان گفت: جشنواره مردمی فیلم عمار از سال 88 و همزمان با ایام فتنه کلید خورد که با استقبال مردم روبرو شد.

 

وی با بیان اینکه این جشنواره که با موضوع انقلاب اسلامی و شهدا برگزار می شود و در اکران مردمی، نمایش آثار سینمای انقلاب با پشتوانه های مردمی و با توجه به هویت مردمی آن در مکان های مذهبی و آموزشی پخش می شود.

 

برادران با بیان اینکه فانوس جشنواره به دلیل روایت روان و بی تکلف از ایثار مادران شهدا برای اثر «امید سبز» به من تعلق گرفت، تصریح کرد:این فیلم مستند روایتی از مادری است که درسال های جنگ تحمیلی فرزندش، جاویدالاثرشده است.

 

وی گفت: در این فیلم، مادر شهید با پیگیری های خود، می تواند پیکر سه شهید گمنام را در روستای خود به خاک بسپارد و دلش را به اینکه شاید یکی از این شهدای گمنام، فرزندش باشد، دلگرم می کند.

 

مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری شهدای گمنام افزود: با نامگذاری این فیلم به نام «امیدسبز» سعی داشتیم تا رنگی که اهالی فتنه با آن، به فتنه گری می پرداختند و به ارزش های اسلامی و انقلابی و شعائر دینی ما بی حرمتی می کردند، را با ارزش جلوه دهیم و بگوییم که رنگ سبز، رنگ امید و جاودانگی است و رنگ سران فتنه نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
دوشنبه 14 اسفند 1402