ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 63842
تاریخ انتشار : 8 آذر 1393 13:53
تعداد بازدید : 3757

جشنواره قرآنی مدهامتان سکوی پرتاب افراد توانمند قرآنی برای حضور در جشنواره های ملی و بین المللی قرآنی

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در حاشیه برگزاری مرحله استانی جشنواره قرآنی مدهامتان گفت: این جشنواره، سکوی پرتاب افراد توانمند قرآنی برای حضور در جشنواره های ملی و بین المللی قرآنی است.

مرتضی طاهریان، معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور امروز در حاشیه برگزاری مرحله استانی جشنواره قرآنی مدهامتان در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان گفت:جشنواره قرآنی مدهامتان از شهریور ماه آغازشده و در حال حاضر به مراحل پایانی این جشنواره نزدیک می شویم.

 

وی افزود: مرحله استانی جشنواره قرآنی مدهامتان در تعدادی از استان های کشور به دلیل تداخل با سایر مسابقات و جشنواره ها هفته های آتی برگزار می شود.

 

طاهریان ادامه داد: در جشنواره قرآنی مدهامتان در سطح شهرستان های کشور شاهد رقابت 25 هزار نفر در رشته های قرائت، ترتیل، حفظ،اذان و تفسیر بوده ایم.

 

وی گفت: این جشنواره وابستگی و تعلق خاصی به مسجد دارد چرا که جرقه اولیه فعالیت های قرانی از مساجد آغاز می شود.

 

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود:مسجد، مهد آموزش قرآن کریم و بروز و ظهور معارف قرآنی است و بنابراین باید عرصه ای برای رقابت دراین زمینه فراهم شود.

 

طاهریان تصریح کرد: جشنواره قرآنی مدهامتان این عرصه را فراهم کرده است و این جشنواره سکوی پرتاب برای افراد مستعد و توانمند در رقابت های مهم تر قرآنی است.

 

وی افزود: این جشنواره فرصتی برای همه بچه های مسجدی است که در همه رشته های قرآنی می توانند حضور داشته باشند.

 

طاهریان ادامه داد: این جشنواره فضا را برای همه فراهم می آورد تا در کنار افراد حرفه ای در حوزه قرآن و معارف قرآنی خود را محک زده و به مراحل بالاتر صعود کنند.

 

وی افزود: افراد مستعد و توانمند شرکت کننده در جشنواره قرآنی مدهامتان در سال های گذشته توانستند به جشنواره قرآنی کشوری اوقاف و امور خیریه راه یابند و به طور شایسته از حریم قرآنی کانون های فرهنگی هنری مساجد دفاع کنند.

 

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت:به دلیل دایره گسترده مخاطبان مساجد، لازم است مسابقات از کانون ها شروع شده و پس از مرحله شهرستانی و استانی در مرحله کشوری برگزار شود.

 

طاهریان افزود: در حال حاضر به دلیل موانع اعتباری و اجرایی، جشنواره قرانی مدهامتان در سطح استانی و کشوری برگزار می شود البته در تعدادی از استان ها مانند اصفهان به صورت خودجوش، این جشنواره در مرحله شهرستانی نیز برگزار شده است.

 

وی افزود: به منظور ارتقای سطح کیفی جشنواره، از سال آینده، جشنواره قرآنی مدهامتان در تمام استان های کشور، در سطح شهرستانی نیز برگزار می شود.

 

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، بخش تفسیر را یکی از نقاط قوت جشنواره قرآنی مدهامتان دانست و افزود: امسال برای سومین بار است که این بخش در جشنواره وجود دارد و اگرچه این بخش نوپاست اما اقدامات خوبی دراین رشته انجام گرفته است.

 

وی، نبود بخش خواهران در جشنواره قرآنی مدهامتان را از نقاط ضعف آن دانست وگفت:از سال آینده این جشنواره در بخش خواهران نیز برگزار می شود اما بایدبگویم در تعدادی از استان ها مانند اصفهان، جشنواره قرآنی مدهامتان در بخش خواهران نیز برگزار شده که قابل تحسین است.

 

طاهریان ادامه داد: در حوزه قرآنی، مساجد دارای زیرساخت های قوی هستند به طوری که مهم ترین جلسه های اساتید برجسته قرآن در مساجد برگزار می شود.

 

وی گفت: اساتید برجسته قرآن، برنامه های آموزشی خود را با محوریت مساجد انجام می دهند و همین امر به ارتقای سطح کیفی جشنواره کمک می کند.

 

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به جشنواره نشریات تجربی گفت: انشاالله امسال همزمان با برگزاری جشنواره، مجوز فعالیت نشریات تجربی را به صورت نمادین اعطا می کنیم.

 

طاهریان افزود: در روزهای آینده اقدامات حمایتی محتوایی و مادی از جشنواره سرود صورت می گیرد تا زیرساخت های لازم برای جشنواره آوا ها و نغمه ها ایجاد شود.

 

وی با بیان اینکه تهدیدی برای زیرساخت های قرآنی وجود ندارد، افزود:علاوه بر اهدای جوایز به برگزیدگان جشنواره قرآنی مدهامتان، کمک هزینه ای به منتخبین اعطا می شود تا آنها در مساجد کلاس های آموزشی قرآن کریم برگزار کنند و کرسی های آموزشی قرآن و تلاوت به صورت تخصصی در مساجد برگزار شود.

 

گفتنی است، مرحله استانی جشنواره قرآنی مدهامتان امروز در اصفهان در بخش خواهران و برادران در حال برگزای است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
دوشنبه 14 اسفند 1402