ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 63838
تاریخ انتشار : 8 آذر 1393 13:47
تعداد بازدید : 3616

معاون فرهنگی ستادعالی مساجد کشور از امام جمعه اصفهان تقدیر کرد

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در آیین اختتامیه مرحله استانی جشنوراه قرآنی مدهامتان، از حمایت های ارزشمند امام جمعه اصفهان از کانون های فرهنگی مساجد تقدیر کرد.

 مرتضی طاهریان، معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور امروز(6 آذر) در آیین اختتامیه مرحله استانی جشنواره قرآنی مدهامتان در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان اصفهان با بیان اینکه در سال های اخیر کانون های فرهنگی هنری استان اصفهان با جدیت و ابتکار عمل فعالیت کرده اند، گفت: کانون های فرهنگی هنری اصفهان بسیاری از ابتکارات را برای سایر کانون های کشور داشته اند و الگو برای سایر کانون های کشور هستند.

 

وی با اشاره به اینکه جشنواره قرآنی مدهمتان در سال های گذشته نیز در اصفهان با جدیت، خلاقیت و ابتکار برخوردار بوده است، اظهار داشت: نباید فراموش کرد که جامعه از ما مسجدی ها علاوه بر انس با قرآن در قالب تلاوت، قرائت و حفظ ، در عمل به معارف قرآنی نیز بیشتر از سایر اقشار انتظار دارد.

 

طاهریان با تاکید بر اینکه رفتار همه ما بچه مسجدی ها باید برگرفته از قرآن باشد، گفت: عزت واقعی مسجد زمانی هست که پیوند ظاهری و باطنی مسجد را با قرآن شاهد باشیم. بهترین استعدادهای قرآنی کشور تربیت یافته مساجد هستند پس باید قوی ترین کرسی های تلاوت و آموزش قرآن از سطوح مقدماتی تا سطوح عالی در مساجد برگزار شود. ما نیز در ستادعالی تدابیری برای این موضوع اندیشیده ایم که نتایج آن را به مرور زمان شاهد خواهیم بود.

 

وی با بیان اینکه این نهمین دوره از جشنوراه قرآنی مدهامتان است، تصریح کرد: در سال جاری پیش بینی شده است که 25 هزار نفر در این جشنواره شرکت کنند. البته تا هفته آینده پرونده استانی این جشنواره بسته خواهد شد و آمار دقیق تری ارائه خواهیم کرد و در دهه اول بهمن در استان خوزستان مرحله کشوری را برگزار خواهیم کرد.

 

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور  به گلایه خواهران به خاطر برگزار نشدن این مسابقات در بین خواهران  در دیگر استان ها اشاره کرد و افزود: امسال برای 8 استانی که مثل اصفهان از ظرفیت بالاتری برخوردار بودند و در بخش خواهران نیز مسابقه برگزار کردنده، مرحله آزمایشی مسابقات خواهران مدهامتان را برگزار می کنیم.

 

وی در پایان گفت: بر خودم وظیفه می دانم از حمایت های بسیار ارزشمند نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، حضرت آیت الله طباطبایی نژاد که همواره مجموعه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان را مورد حمایت قرا داده اند، حمایت های ارزشمند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام قطبی و عنایت ویژه ایشان به مجموعه کانون های استان و دغدغه هایی که در این موضوع دارند و همچنین از اقدامات شایسته رییس کانون های فرهنگی هنری استان اصفهان، حجت الاسلام معتمدی و همکاران مجموعه دبیرخانه کانون های استان تقدیر کنم. امروز من شاهد قوی ترین تیم داوری در بین سایر استان های کشور، در اصفهان بودم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
دوشنبه 14 اسفند 1402