ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 63832
تاریخ انتشار : 8 آذر 1393 13:39
تعداد بازدید : 3554

حاشیه هایی از مرحله استانی جشنواره قرآنی مدهامتان در اصفهان

مرحله استانی جشنواره قرآنی مدهامتان امروز در 8 محل آزمون در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان برگزار شد و برگزیدگان معرفی شدند.

پس از اعلام ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، قرار شد مرحله استانی جشنواره قرآنی مدهامتان در دو مرحله شهرستانی و استانی برگزار شود که مرحله شهرستانی آن در تعدادی از شهرستان ها برگزار شد.

 

امروز(6 آذر) مرحله استانی این جشنواره در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان برگزار شد و نفرات برتر شهرستانی با حضور در محل آزمون به رقابت استانی پرداختند.

 

از درب ورودی مجتمع که وارد می شویم، جشنواره قرآنی مدهامتان با نصب بنر، پلاکارد و محل های آزمون برای اطلاع عموم و شرکت کنندگان نشان داده شده که حال و هوای قرآنی را دراین فضا بیشتر کرده  بود.

 

حضور مرتضی طاهریان، معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در این فضا، شرکت کنندگان و کادر اجرایی را به برگزاری بهتر جشنواره تشویق و ترغیب کرد. وی از نزدیک با داوران و شرکت کنندگان دیدار داشت .

 

سرانجام آزمون در بخش برادران در رشته حفظ یک جزء ،حفظ سه جزء، حفظ پنج جزء،حفظ 10 جزء ، حفظ 20 جزء ، حفظ کل ، قرائت ، ترتیل و اذان  و در بخش خواهران در رشته ترتیل، حفظ 10 جزء، حفظ یک جزء، حفظ 20 جزء، حفظ سه جزء، حفظ پنج جزء، حفظ کل و قرائت برگزار شد.

 

بعضی از شرکت کنندگان راضی بودند و امید داشتند که نامشان جزء نفرات اول تا سوم باشد ولی بعضی ها که از آزمونشان ناراضی بودند، محل مسابقات را ترک کردند و حتی منتظر پاسخ هیات داوران هم نشدند.

 

ساعت 14 شد و آیین اختتامیه جشنواره قرآنی مدهامتان با حضور مرتضی طاهریان، معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور و حجت الاسلام قطبی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان آغاز شد.

 

همه مخاطبان در انتظار پاسخ داوری ها بودند تا ببینند تابلوهای میناکاری را می توانند با خودشان ببرند اما حجت الاسلام معتمدی از اهدای هدیه 50 هزارتومانی به نفراتی که در مسابقه امروز موفق به کسب رتبه نشده اند خبر داد و گفت که این کار با حمایت آقای مدیر کل و آقای طاهریان برای تشویق جوانان و نوجوانان برای ادامه این راه نورانی است و تا هفته آینده پرداخت خواهد شد.

 

در این مسابقات بیشترین برگزیدگان به ترتیب از شهرستان های خمینی شهر با 9 برگزیده، کاشان با 8 برگزیده، اصفهان با 7 برگزیده، نجف آباد با 6 برگزیده و مابقی از سایر شهرستان های استان اصفهان بودند که خود را برای حضور در جشنوراه کشوری مدهامتان که دهه اول بهمن ماه در استان خوزستان برگزار خواهد شد، آماده می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
دوشنبه 14 اسفند 1402