ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 61772
تاریخ انتشار : 5 آبان 1393 13:3
تعداد بازدید : 3157

عامل یا عاملان حادثه اسیدپاشی در اصفهان دستگیر نشده اند

خبرگزاری شبستان: معاون اول قوه قضائیه شب گذشته در نشست خبری در محل دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه اشد مجازات برای اسیدپاشی در نظر گرفته می شود، گفت: عامل یا عاملان حادثه اسیدپاشی در اصفهان دستگیر نشده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای، معاون اول قوه قضائیه شب گذشته در نشست خبری در محل دادگستری استان اصفهان اظهار داشت: خبرنگاران برای آشکارسازی حقایق می توانند با اطلاع رسانی صحیح و به موقع کمک به سزائی به مسئولان داشته باشند.

 

وی با اشاره به حادثه اسیدپاشی در اصفهان افزود: در روزهای گذشته، اسیدپاشی که یک اقدام غیرانسانی و زشت و شنیع است در اصفهان اتفاق افتاد که باید کاری کنیم که دیگر این حادثه تکرار نشود.

 

حجت الاسلام محسنی اژه ای افزود: البته بایدبگوییم که حادثه اسیدپاشی در دنیا سابقه دارد و در بسیاری از کشورها و حتی در کشور خودمان  اتفاق افتاده که اقدامی غیر انسانی است.

 

معاون اول قوه قضائیه افزود: عامل و عاملان اسیدپاشی باید هر چه زودتر به اشد مجازات و مجازات بازدارنده برسند تا این حادثه در آینده اتفاق نیفتد.

 

وی تصریح کرد: زمانی که حادثه اسید پاشی به گوش مسئولان قوای قضائیه و مجریه رسید،دستور دادند تا قضیه با جدیت دنبال شود تا دیگر شاهد این اقدام زشت و غیرانسانی در کشورمان نباشیم.

 

حجت الاسلام محسنی اژه ای خاطرنشان کرد: مسئولان مختلف استان از همان لحظه اول برای برخورد با عامل یا عاملان این حادثه، فعالیت خود را به صورت شبانه روزی آغاز کرده و رییس دادگستری، دادستان و بازپرس و کارگروه قضایی تشکیل دادند.

 

وی افزود: سفر من به این استان نیز بنا به تصمیم ریاست قوه قضائیه انجام گرفته چرا که حجت الاسلام آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه تشخیص دادند که شاهد پیگیری ماجرا از نزدیک باشند تا اگر پشتیبانی و راهنمایی لازم است انجام شود و اینجانب را برای پیگیری ماجرا به اصفهان فرستادند.

 

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه تاکنون فرد عامل یا عاملین حادثه دستگیر نشده اند، گفت: متاسفانه دشمنان و افراد غافل از این حادثه اسیدپاشی سوء استفاده کرده اند و شایعات بسیاری را در سطح استان و کشور و دنیا پراکنده کرده اند که هیچ کدام صحیح نیست.

 

وی با تاکید بر اینکه تمام مسئولان این قضیه را پیگیری می کنند، تصریح کرد: مسئولان قوه قضائیه اختیاراتی که لازم است تفویض کرده و امیدواریم هرچه زودتر به سرنخ هایی برسند تاعامل یا عاملان جنایت دستگیر شوند.

 

معاون اول قوه قضائیه افزود:با توجه به شواهد نمی توان گفت که عامل این قضیه فردی یا حرکتی سازمان یافته است.

 

حجت الاسلام محسنی اژه ای پیرامون شایعاتی که در شبکه اجتماعی نظیر وایبر و واتس آب در مورد اسید پاشی های اخیر منتشر شد، اظهار داشت: سیستم های اطلاعاتی موظف هستند سیستم هایی که فضای جامعه را آلوده می کنند پیگیری و شناسایی کنند و دادستان نیز باید این موارد را پیگیری کنند.

 

وی پیرامون اینکه برخی اسیدپاشی های اخیر را به مسائل دینی نسبت می دهند، خاطرنشان کرد: از روی شواهد می توان گفت این اتفاقات به خاطر مسائل دینی و مذهبی نبوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
دوشنبه 14 اسفند 1402