ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 55795
تاریخ انتشار : 25 تیر 1393 11:46
تعداد بازدید : 3413

کارکردهای مساجد در زمینه های مختلف دینی،فرهنگی و هنری تقویت و احیا شود

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان در بازدید از مسجدامام موسی کاظم(ع) گفت: کارکردهای مساجد باید در زمینه های مختلف دینی، فرهنگی و هنری تقویت و احیا شود.
حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان "12 تیر" در اولین بازدید از مساجد اصفهان که پیرو مصوبه هیات هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان از مسجد امام موسی کاظم(ع) صورت گرفت، اظهار داشت: نظر به تاکیدات نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان و استاندار اصفهان بر نظارت بر فعالیت های فرهنگی در مساجد، این بازدیدها انجام می شود.

 

وی در خصوص کارگروه های تخصصی هیات هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اظهار داشت : این کارگروه ها باحضور نمایندگان دستگاه های عضو هیات هماهنگی مانند سپاه صاحب الزمان(عج)، اداره کل تبلیغات اسلامی، اداره کل اوقاف و امور خیریه، آموزش و پرورش، مرکز رسیدگی به امور مساجد، ستاد احیا، شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف نظارت بر فعالیت های فرهنگی مساجد و تلاش جهت هم افزایی و ظرفیت سنجی این مراکز برگزار می شود.
 

حجت الاسلام معتمدی با بیان اینکه تاکنون هشت جلسه از کارگروه های تخصصی هیات هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تشکیل شده است، گفت: در این جلسه ها در خصوص ظرفیت این مراکز و فعالیت های فرهنگی بحث و تبادل نظرمی شود که تمام این جلسات دارای مصوبات هستند که بازدید از تعدادی از مساجد نمونه استان یکی از آنهاست.

 

حجت الاسلام معتمدی با تاکید بر وحدت و تعامل تمام دستگاه های عضو هیات هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان افزود: با وحدت و همدلی می توانیم جامعه را در مسیر پیشرفت و توسعه یاری رسانیم.

 

وی همچنین اشاره ای به مسجد طراز اسلامی داشت و گفت: طرح تحقیقاتی پیرامون مسجد طراز اسلامی و تدوین سند علمی و اجرائی تحت نظارت آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، با هدف مصوب کردن آن در شورای فرهنگ عمومی و مراجع بالاتر و ابلاغ آن به دستگاه ها در حال انجام است که در این طرح مسجد طراز اسلامی در بخش های امامت، مکانت، مامومیت و فعالیت، مورد بررسی و فعالیت های پژوهشی قرار می گیرد.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان، با بیان اینکه کارکردهای مساجد باید در زمینه های مختلف دینی، فرهنگی و هنری تقویت و احیا شود، اضافه کرد: مسجد طراز اسلامی نیازمند احیای کارکردهای مسجد است.

 

گفتنی است، اولین بازدید از مساجد اصفهان با حضور دستگاه های فرهنگی ذیربط(اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی، مرکز رسیدگی به امور مساجد،سپاه صاحب الزمان(عج)، اداره کل تبلیغات اسلامی، اداره کل اوقاف و امور خیریه، شهرداری و ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر) برگزار ش


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
دوشنبه 14 اسفند 1402