ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 55792
تاریخ انتشار : 25 تیر 1393 11:38
تعداد بازدید : 3581

کانون های فرهنگی هنری مساجد؛ بهترین کانون مشاوره برای جوانان

مشاور خانواده و روانشناس در یازدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد، بهترین مکان برای مشاوره خانواده ها به ویژه جوانان هستند.

حجت الاسلام احسان شاکرین، مشاور و روانشناس خانواده در حاشیه یازدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان با حضور در غرفه خبرگزاری شبستان و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد اصفهان  به ویژگی های های سبک زندگی قرآنی اشاره کرد و گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد بهترین کانون مشاوره برای مردم هستند و هر امام جماعت در مسجد، یک مشاور زبردست و موفق است.

 

وی با بیان اینکه مساجد از دیرباز کارکرد مشاوره ای داشته اند، افزود: در مساجد مخاطبان متفاوتی مراجعه می کنند که نحوه جذب آنها به شکلی که دافعه حداقلی را داشته باشد، حائز اهمیت است.

 

حجت الاسلام شاکرین به ابزارهای دشمن در جنگ نرم اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه دشمن از ابزارهایی خود به خوبی استفاده می کند و فرزندان ما را از مسجد و خانواده دور می کند.

 

وی با مخالفت با شعارهایی مثل مسجدگریزی و دین گریزی در جامعه، افزود: مسجد و دین هیچ گریزی ندارد چرا که این دو از فطرت پاک انسان سرچشمه می گیرند و انسان از فطرت خود نمی تواند بگریزد،اما اگر کمبودی در کار است، از کم کاری ماست.

 

حجت الاسلام شاکرین اظهار داشت: ما نتوانسته ایم به خوبی، پاکی دین خود و جاذبه های پاک دینمان را گسترش دهیم در حالی که دشمن از جاذبه های طاغوتی خود برای جذب نوجوانان و جوانان استفاده کرده است.

 

وی در ادامه با بیان سفارش های اسلام به خوش رویی و خوش خلقی، گفت: روی خوشی که امام جماعت و بچه های مسجدی در محیط مسجد با آن از مردم استقبال می کنند، باعث جذب آنها به مساجد خواهد شد.

 

مشاور امور خانواده در ادامه به کارکردهای مثبت کانون های فرهنگی هنری مساجد اشاره کرد و افزود: مساجد و کانون های فرهنگی هنری باید محور روانشناسی اسلامی شوند و اگر این اتفاق بیفتد، جاذبه آن بسیار بیشتر از شبکه های ماهواره ای مبتذل خواهد بود.

 

وی گفت: اگر کانون های فعال و شاخص برای برگزاری کلاس های عمومی روان شناسی انتخاب و آموزش روان شناسی اسلامی را در آنها برگزار کنیم، آنگاه می توانیم در حوزه جذب جوانان و نوجوانان، قدم های ارزشمندی برداریم.

 

حجت الاسلام شاکرین در پایان به رنگ آمیزی و چیدمان مساجد اشاره کرد و اظهار داشت: نباید از روان شناسی رنگ، روان شناسی آراستن و نگاه غافل شویم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
دوشنبه 14 اسفند 1402