ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 42838
تاریخ انتشار : 30 دی 1392 11:52
تعداد بازدید : 3856

تعیین الویت های فرهنگی ضروری است

خبرگزاری شبستان: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: تعیین اولویت های فرهنگی ضروری و لازم در این زمینه پ‍ژوهش های لازم را در این انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان،‌حجت الاسلام حسین بهشتی نژاد،‌ مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان عصر "25دي" در دومین نشست مشترک کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان با تبریک سالروز ولادت پیامبر اعظم(ص) و هفته وحدت اظهار داشت: پرداختن به سیره عملی و روش های اخلاقی پیامبر اکرم(ص)،که جنبه اسوه دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به دلیل همین اخلاق سترگ و مورد ستایش قرآن، امّت اسلام وظیفه دارند از خوی و خصلت های فردی و اجتماعی آن حضرت پیروی کرده و آن پیامبر رحمت و صاحب خلق عظیم را اسوه خود قرار دهند.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه سیره عملی رسول خدا(ص) در کتب روایی و تاریخی، به صورت مجموعه های فراوان ثبت شده و قرآن، اخلاق ایشان را عظیم شمرده است و تنها می توان گفت آن حضرت تمام خلق های نیکو را در خود جمع و کامل کرد.

 

وی با اشاره به محاسن اخلاقی و رواباتی از پیغمبر اکرم (ص) اظهار داشت: منش پیامبر اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع) سرشار از الگوهای زیبای معنوی و انسانی است که توجه به آنها موجب تامین سعادت انسان و جامعه می شود.

 

حجت الاسلام بهشتی نژاد، اطاعت از منویات پیامبر اکرم (ص) و اولیای الهی را از ضرورت های زندگی و جامعه اسلامی دانست و گفت: مسلمان واقعی باید همواره از منویات این بزرگواران تبعیت کرده و آن را چراغ راه زندگی خود قرار دهد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به نقش مساجد در ترغیب و تشویق جوانان به حفظ و احیای ارزش های اسلامی و انقلابی گفت:‌مساجد از صدر اسلام پایگاه مسائل اعتقادی،‌ سیاسی،‌فرهنگی و اجتماعی بوده اند.

 

وی افزود:‌ در راستای پیشرفت و توسعه لازم است از موازی کاری بپرهیزیم و کانون های فرهنگی هنری مساجد و کانون فرهنگی تبلیغی با تعامل و همکاری در زمینه های مختلف تلاش نمایند.

 

‌حجت الاسلام حسین بهشتی نژاد تصریح کرد: امیدواریم با همکاری های بیشتر کانون ها در جهت توسعه و ترویج معارف اهل بیت (علیهم السلام) حرکت نماییم.


دوشنبه 14 اسفند 1402