ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 38383
تاریخ انتشار : 27 آبان 1392 12:22
تعداد بازدید : 3337

مسئولان کانون های مساجد با تدبیر و درایت برنامه ریزی کنند

خبرگزاری شبستان:بخشدار جرقویه سفلی در نشست مشترک مدیران کانون های قرهنگی و هنری مساجد بخش جرقویه سفلی گفت:مسئولان کانون های مساجد با تدبیر و درایت برنامه ریزی کنند و نیاز اعضای جامعه را مدنظر قرار دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، حسن جعفری هرندی، بخشدار جرقویه سفلی امروز در نشست مشترک مدیران کانون های قرهنگی و هنری مساجد بخش جرقویه سفلی اظهار داشت: اجرای فعالیت های فرهنگی در مساجد نقش ویژه و تاثیرات مثبتی در جامعه به ویژه بر جوانان دارد و با توجه به بعد معنوی مکان و مذهبی بودن دست اندرکاران آن، خانواده ها با اطمینان بیشتر و فراغ خاطر فرزندان خود را به کانون های فرهنگی و هنری مساجد هدایت می کنند تا از برنامه های این مرکز فرهنگی و هنری بهره ببرند.


وی با بیان اینکه در زمان پیامبر(ص) همه امور حکومتی از جمله آموزش در مساجد صورت می گرفت، افزود: مساجدی که دارای کانون های فرهنگی و هنری و پایگاه بسیج فعال باشند، فعالیت های آنها شاخص و اکثر نمازگزاران آنها را افراد جوان و نوجوان تشکیل می دهند که این خود روحیه نشاط و معنویت را در مساجد ارتقا می بخشد.

 

جعفری هرندی گفت:مسئولان کانون های مساجد با تدبیر و درایت برنامه ریزی کنند و نیاز اعضای جامعه را مدنظر قرار دهند.

 

در ادامه ایمان بازیگران، مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان اصفهان گفت:بخش جرقویه سفلی فاصله چندانی با شهر اصفهان ندارد و جو فرهنگی مذهبی بسیار خوب و نیروهای کارآمد آن، بر جذب نوجوانان و جوانان به مساجد و کانون های فرهنگی و هنری مساجد از اهمیت به سزایی برخوردار است.


وی از توجه ویژه دبیرخانه استان به کانون های روستائی عشایری خبر داد و گفت: هر پایگاه فرهنگی تا زمانی که برپاست و نوجوانان و جوانان از برنامه های آن بهره مند می شوند،‌ افراد بانی آن از اجر و ثواب الهی بهرمند می شوند.


درپایان این جلسه مصوب شود که 5 کانون فرهنگی و هنری در مساجد این بخش راه اندازی شود و دوره های آموزشی سبک زندگی در آنها به صورت ویژه برگزار شود.


دوشنبه 14 اسفند 1402