ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 32444
تاریخ انتشار : 3 شهریور 1392 8:49
تعداد بازدید : 2614

ترویج فرهنگ کتابخوانی از مهم ترین راه های رسیدن به توسعه فرهنگی است

خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان با اشاره به برگزاری نهمین نمایشگاه بزرگ کتاب اصفهان گفت:ترویج فرهنگ کتابخوانی از مهم ترین راه های رسیدن به توسعه فرهنگی است.

حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان گفت: کتاب از موثر‌ترین ابزارها برای ارتقای آگاهی‌های عمومی و تولید فکر و اندیشه به شمار می‌رود و تلاش در راستای ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی ضروری است.

وی ادامه داد:در تعالیم دینی به جایگاه رفیع کتاب همواره تاکید شده است و با توجه به این تاکیدات ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه ضروری است و باید به سمتی برویم تا انگیزه عموم خصوصا جوانان را برای استقبال از آثار مکتوب و کتاب‌ها افزایش دهیم.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان افزود: برپایی نمایشگاه کتاب علاوه بر ایجاد فرصت خوب و مناسب برای خرید کتاب، میزان تعلق مردم به کتاب را افزایش می دهد.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری نمایشگاه‌ کتاب، ایجاد فرهنگ علم‌آوری و توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی است، افزود: یکی از راه‌های توسعه فرهنگ کتاب خوانی برگزاری نمایشگاه در سطح استان است و باید به این موضوع اهمیت بیشتری داده شود.

حجت الاسلام معتمدی تصریح کرد: نهمین نمایشگاه بزرگ کتاب اصفهان، دویست و سی وششمین نمایشگاه کتاب استانی است که از "4 شهریور" به مدت یک هفته در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اصفهان واقع در پل شهرستان همه روزه از ساعت 9 تا 12:30 و 16 تا 22برگزار می شود و همه کتب این نمایشگاه با تخفیف 40 درصد به فروش می رسد.

وی با توجه به تغییر زمان برگزاری نمایشگاه از اسفند ماه به شهریور گفت: امسال مطمئنا شاهد حضور بیشتر مردم در این نمایشگاه هستیم.

حجت الاسلام معتمدی گفت: دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان با همکاری شهرداری،‌جنگ کتاب ویژه کودکان و نوجوانان و خانواده های آنها که "4 و 5 شهریور"از ساعت 21 الی 23 در محل نمایشگاه کتاب برگزار می شود.


وی افزود: اجرای برنامه های فرهنگی از ساعت 19 الی 20 با موضوع کتابخوانی ویژه کودکان "6 و 7 شهریور"، برپایی غرفه ویژه کتاب سال ویژه کتب منتشر شده با موضوع حماسه سیاسی حماسه اقتصادی، برگزاری سیر نمایشگاهی رسم کتابخوانی از منظر مقام معظم رهبری در قالب 12 پوستر،‌برگزاری نماز جماعت، تهیه منشور اخلاقی، پیگیری دریافت پیام آیت الله مظاهری برای آیین افتتاحیه نمایشگاه کتاب و حضور علما و نخبگان در نمایشگاه، قرائت برپایی نهمین نمایشگاه بزرگ کتاب اصفهان در نماز جمعه و برگزاری مسابقه کتابخوانی از دیگر فعالیت های دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد در نهمین نمایشگاه بزرگ کتاب اصفهان است.


مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان افزود: روزهای نهمین نمایشگاه بزرگ اصفهان از روز اول تا ششم برپایی آن نامگذاری شده که به ترتیب شامل روز اول، کتاب و فرهنگ مطالعه، روز دوم، کتاب و انس کودک با مطالعه،روز سوم، کتاب،‌بهترین هدیه به دوستان، روز چهارم، کتاب و زنگ کتابخوانی، روز پنجم، کتاب و کتابخوانی روزانه، روز ششم، کتاب و مطالعه در اماکن عمومی است.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان افزود: به منظور اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه از وضعیت برگزاری نهمین نمایشگاه بزرگ کتاب اصفهان اخبار نمایشگاه از طریق خبرگزاری شبستان و پرتال رواق منعکس می شود.

وی افزود: امسال اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان در نمایشگاه حضوری پرشور دارند و زمان برگزاری نمایشگاه از طریق پیامک به آنها اطلاع رسانی شده است.

 

حجت الاسلام معتمدی گفت:در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، همایش کتابخانه های فعال مساجد استان نیز در حاشیه برگزاری نمایشگاه کتاب اصفهان برگزارمی شود.


يکشنبه 24 شهريور 1398