ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 26298
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1392 8:58
تعداد بازدید : 2952

خلق حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی را نیز خلق می کند

رئیس شورای عالی استانها و رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اهمیت خلق حماسه سیاسی گفت: خلق حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی را نیز خلق می کند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اصفهان، مهدی چمران، رئیس شورای عالی استانها و رئیس شورای شهر تهران در همایش نقش شوراهای اسلامی در تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی اصفهان اظهار داشت: تلاش مردم و مسئولان باید در خلق این دو حماسه بزرگ باشد.


وی با بیان اینکه انتخابات شوراها می تواند حماسه سیاسی خلق کند، تصریح کرد: خلق حماسه سیاسی حماسه اقتصادی را نیز خلق می کند.


رئیس شورای عالی استانها ادامه داد: حماسه سیاسی نیاز به بینش و بصریت دارد و ببا حضور حداکثری در انتخابات که سمبل حماسه سیاسی است به جهان نشان می دهیم که ملت زنده و آگاهیم و می توانیم از مشکلات عبور کنیم و به سعادت و پیروزی برسیم.


وی به جایگاه شورهای اسلامی اشاره کرد و افزود: شوراهای اسلامی ظرفیت های بالای دارند که این ظرفیت های مورد بی توجهی قرار گرفته و به جای تقویت جایگاه شوراهای اسلامی، وظایف آن ها کم می شود.


چمران اذعان داشت: شوراهای روستایی نمونه ای از ویژگی افراد مخلص و بدون چشم داشت است که بدون هیچ مزد و پاداشی در راستای خدمت رسانی به مردم تلاش می کنند و با وجود هیچ اثر مادی مردم نیز از آن ها انتظار دارند.


حضور بالای مردم در انتخابات اداره کشور را آسان می کند


عباس حاج رسولیها، رئیس شورای شهر اصفهان و عضو شورای عالی استان های کشور نیز در این همایش بر اهمیت تلاش برای تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی تاکید و تصریح کرد: حضور بالای مردم در انتخابات اداره کشور را آسان می کند و در پیشبرد اهداف نظام و هم از جنبه داخلی و خارجی مورد اهمیت است.


وی افزود: شوراهای اسلامی یکی از ویژگی ها و رموز موفقیت نظام است که در این نظام هیچ حرکتی صورت نمی گیرد مگر با اتکا به رای مردم و این مردم سالاری دینی است که در دیگر بخش های دنیا نمی توان دید.


رئیس شورای شهر اصفهان تصریح کرد: ظرفیت شوراهای اسلامی بسیار بالا است اما اجازه استفاده از این ظرفیت ها داده نمی شود و با وجود تاکیدات خبرگان در پس از انقلاب نسبت به شوراهای اسلامی اما امروز به این تاکیدات توجه نمی شود.


يکشنبه 2 ارديبهشت 1403