ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 10647
تاریخ انتشار : 9 مرداد 1391 23:38
تعداد بازدید : 3573

توطئه بزرگ ضدایرانی در المپیک لندن؟+ عکس و فیلم

در حالی که چند روز تا آغاز المپیک لندن باقی مانده، موج جدید رسانه های صهیونیستی مبنی بر تهدیدات تروریستی علیه این مسابقات، بیشتر به زمینه چینی برای وقوع توطئه ای مشابه حادثه 11 سپتامبر با هدف اتهام زنی به ایران، می ماند.

به گزارش فارس، چند روز بیشتر به برگزاری مسابقات المپیک لندن باقی نمانده است و ورزشکاران کشورهای مختلف به مرور و در قالب کاروان‌های ورزشی عازم لندن می‌شوند تا در مراسم افتتاحیه حاضر شوند.

اما این دوره از رقابت‌های المپیک لندن بیشتر از دوره‌های قبلی مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. در این یادداشت سعی داریم به چرایی این موضوع بپردازیم:

برای بررسی پشت پرده‌های المپیک لندن نیاز است گریزی به اتفاقات سیاسی چند ماه گذشته بزنیم؛

از ابتدای سال انفجارهایی در کشورهای گوناگون از قبیل تایلند، هند و اخیراً در اتوبوسی در بلغارستان رخ داده که هیاهوی تبلیغاتی زیادی از سوی رژیم صهیونیستی علیه ایران مبنی بر دست داشتن در این انفجارها اتفاق افتاده است.

این فیلم به روشنی نشان داده است که درست مقدماتی مشابه 11 سپتامبر، 
از سوی صهیونیست‌ها برای المپیک لندن انجام شده است

اما از سوی دیگر اخبار پشت پرده از المپیک نشان می‌دهد جهانیان برای یک اتفاق تازه شبیه به ماجرای 11سپتامبر آماده می‌شوند. زمینه‌سازی‌ها از لندن بیانگر وقوع یک انفجار یا کشتار دسته جمعی در حین بازی‌های المپیک است که با توجه به زمینه‌سازی‌ها در سال‌های گذشته، این اتفاق به گردن اسلامگرایان خواهد افتاد و در دیدگاهی متفاوت می‌توان از این انفجارها به عنوان بهانه‌ای برای شروع یک نزاع جدید جهانی بهره برد.

در ادامه این ادعا می‌توان انتشار کاریکاتوری در فضای مجازی را آورد که در آن سایه‌ای از دکتر احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران بر روی نماد المپیک افتاده و در صدر آن نوشته شده است: «بلندی سایه احمدی نژاد؛ تهدیدی بر المپیک لندن.»

 در تصویر فوق کاریکاتور رئیس جمهور ایران مانند شخصیت منفی فیلم بت من کشیده شده است که در آن فیلم نقش طراح انفجار ها را دارد.

به نظر می رسد رسانه‌های بیگانه به خوبی زمینه های مورد نظر را برای بهانه تراشی جهت حمله به ایران انجام داده اند و در لندن باید منتظر یک اتفاق غیرمنتظره تروریستی منجر به کشتار ده ها هزار نفر در جریان بازی‌ها بود.

اما در سوی دیگر کابینه، اسرائیل در یک هجمه رسانه‌ای اعلام کرده است که نگران ورزشکاران خود در المپیک لندن است و نکته‌ جالب در این خبر جهت و سوی این نگرانی به سمت ایران و خرابکاری از سوی ایرانیان است. این جوسازی رسانه‌ای را می توان حلقه سوم از بهانه تراشی صهیونیسم برای تروریست خواندن ایران در المپیک لندن دانست.

بعد از حادثه 11 سپتامبر، آمریکا به سادگی توانست جهانیان را برای شروع جنگی پرهزینه در خاورمیانه متقاعد سازد؛ از این رو شبیه‌سازی این حادثه برای مرتبه دوم و آن هم در المپیک لندن که کشورهای مختلف جهان در آن حضور دارند شاید بتواند در نگاه اول بهانه خوبی برای شروع یک جنگ جدید باشد! اما با توجه به رشد عقلی مردم جهان و همچنین دسترسی به منابع مختلف اطلاعاتی، اینبار اینگونه بهانه تراشی‌ها به سادگی حوادث 11سپتامبر قابل اجرا نیست! نمونه این بیداری مردم و افکار عمومی در مقابل سیاست‌های نخ نمای جهان غرب را می‌توان در تصویر زیر که توسط کاربران غربی در شبکه های اجتماعی انتشار یافته است دید.

  در تصویر فوق، روزنامه نیویورک تایمز فردای انفجار برج‌های دوقلو نمایش داده شده است که گوشه آن کاغذی ضمیمه است تحت عنوان "بهانه ی حمله به افغانستان"، و در گوشه ی دیگر تصویر روزنامه ی گاردین مشاهده می شود که خبر از انفجار در المپیک لندن می‌دهد و جالب اینجاست که گوشه ی آن مطلبی تحت عنوان "بهانه حمله به ایران" ضمیمه شده است.

پیش از این نیز هرگاه افکار عمومی جهان معطوف یک رویداد ورزشی یا فرهنگی بزرگ در سطح المپیک شده است سوء استفاده قدرت‌های بزرگ از این نوع رویدادها قابل مشاهده است مانند پیدایش اسرائیل در بین بی خبری جامعه جهانی در حین المپیک 1948 لندن، حمله اسرائیل به لبنان همزمان با مسابقات جام جهانی 1982، حمله 22 روزه به غزه در جریان جام جهانی 2006، حمله دوباره به غزه در هنگام برگزاری المپیک 2008 پکن و محاصره غزه و حمله به کاروان آزادی در جریان مسابقات فیفا 2010 صورت گرفت. در تصویر زیر می‌توانید پیش بینی کاربران شبکه‌های اجتماعی غربی را در مورد اتفاقی که حین المپیک لندن صورت خواهد گرفت ببینید:


  اما با کنار هم قرار دادن تکه‌های این پازل به راحتی می‌توان پیش‌بینی کرد که صهیونیسم و همراهانش در جریان المپیک لندن بیکار نخواهند نشست و  احتمالا بهانه‌ای را برای برون رفت از تیرس نوک پیکان موج بیداری اسلامی که مستقیماً غرب و بالاخص اسرائیل را هدف گرفته است، می تراشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
دوشنبه 14 اسفند 1402