ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 97586
تاریخ انتشار : 22 فروردین 1395 14:13
تعداد بازدید : 3913

معرفی همکاران جبهه انقلاب اسلامی

دوره مجازی آموزش زبان انگلیسی

لازمه اطاعت از امر مولی، فراهم نمودن مقدمات امر اوست. اگر می خواهیم ندای اسلام و انقلاب را در عالم بگسترانیم لازم است که به تاکید نص دین و به تبعیت از سیره اهل بیت علیهم السلام، با هر کسی به زبان خود او سخن بگوییم.

«… پس خواسته ی اوّل من (از شما جوانان اروپایی و امریکای شمالی) این است که درباره ی انگیزه های این سیاه نمایی گسترده علیه اسلام پرسش و کاوش کنید. خواسته ی دوم من این است که در واکنش به سیل پیشداوری ها و تبلیغات منفی، سعی کنید شناختی مستقیم و بی واسطه از این دین به دست آورید. منطق سلیم اقتضاء میکند که لااقل بدانید آنچه شما را از آن میگریزانند و میترسانند، چیست و چه ماهیّتی دارد. …(۱/۱۱/۹۳ نامه مقام معظم رهبری حفظه الله به جوانان اروپایی و امریکای شمالی)»

حال اگر جوان اروپایی این سؤالات بنیادی را از خود پرسید و نسبت به اسلام حقیقی، که مبتنی بر فطرت پاکِ خدادای است کنجکاو گشت، کیست که سؤالات وی را پاسخ دهد؟ کیست که اسلام واقعی را به آن ها بنمایاند؟ چه کسی این همت را دارد که در اطاعت از نایب عام حضرت ولیعصر (عجل الله فرجه)، آستین بالا بزند و به هدفِ اظهارِ چهره نورانیِ مذهبِ تشیع، دین خدا را یاری کند؟

لازمه اطاعت از امر مولی، فراهم نمودن مقدمات امر اوست. اگر می خواهیم ندای اسلام و انقلاب را در عالم بگسترانیم لازم است که به تاکید نص دین و به تبعیت از سیره اهل بیت علیهم السلام، با هر کسی به زبان خود او سخن بگوییم.

یادگیری زبان انگلیسی امر خطیری است. این مهم، از یک سو برای رساندن بهترین کلام ها به مردم دنیا و همچنین آگاهی از تهدیدها و نقشه های دشمن امری ضروریست؛ و از سوی دیگر، مقام معظم رهبری (حفظه الله) در چندین مورد نسبت به اینکه آموزش زبان انگلیسی نباید جایگاهی برای تبلیغ فرهنگ ضداسلامی باشد هشدار داده اند.

بر همین اساس، و همچنین به اصرار شما محصلان محترم، مجموعه حوزه مجازی بر خود واجب دانست که در این راستا کمر همت بسته و با لبیک به امر امام، مشقت های مسیرِ تولید دوره مجازی آموزش زبان انگلیسی را بر خود هموار کند؛ تا در این فضای وسیع مجازی، حداقل یک دوره آموزش زبان موجود باشد که با احراز تمامی شاخصه ها، اعم از علمی و فرهنگی و مذهبی، در این بستر موجود نهایت ارزش آفرینی را تحقق بخشد.

دوره ای که پیش روی شماست، محصول اتاق فکرهای متعدد بین تیم آموزشیِ مجموعه، اساتید نخبه و باسابقه و متعهد زبان، و واحد فنی است که با روحیه ای جهادی، ثانیه به ثانیه مراحلِ تحقیق، تدوین و تولید، ضبط، ویرایش و آماده سازی و پشتیبانیِ آن را عبادت دانسته اند؛ و تمامی تلاش خود را بکار بسته اند تا دوره ای منحصر به فرد و متمایز، آنگونه که لایق شما محصلان است، تدوین کنند.

ویژگی های دوره آموزشی زبان انگلیسی:

  • ساختارمند بودن دوره و مبتنی بودن بر جدول دقیق زمانی

شما با شرکت در دوره مقدماتی، زبان را از مرحله آغازین و سطح مبتدی می آموزید. این موضوع نیز لحاظ شده است که احتمالا از یادگیری های پیشین نیز، نکاتی را بیاد دارید و در مواردی فقط یادآوری برایتان کافی است. البته کسانی که اولین بار است برای یادگیری زبان انگلیسی اقدام می کنند نیز می توانند استفاده حداکثری از این دوره و دوره های آتی داشته باشند.

  • طرح نوین آموزش مجازی

متاسفانه بیشتر دوره های موجود در فضای مجازی که به نام آموزش مجازی فعالیت دارند، در تلاشند تا شیوه هایی نامناسب را که اجرای آن ها در بهترین حالت، در کلاس های حضوری نیز محلِ تأمل است، در دوره مجازی پیاده سازی کنند؛ و در کمال تأسف مشاهده شده که گاهی دوره های صوتی آموزش های حضوری خود را با نام آموزش مجازی ارائه می کنند!

این در حالیست که فضای مجازی، بستری از بنیان متفاوت است و این ساحتِ متفاوت طرحِ درسیِ متمایز، و رابطه ای متفاوت بین مدرس و زبان آموز می طلبد.

شما با شرکت در این جلسات، با شیوه ای منحصر به فرد که با هدف بهره برداری بیشینه از این بستر طراحی شده است، مورد استقبال قرار خواهید گرفت.

  • زبان آموز-محور بودن شیوه آموزشی

شما در این دوره آموزشی، برای اولین بار دوره ای زبان آموز-محور را تجربه خواهید نمود که طبق این روش، مرکزیت کلاس، شخص زبان آموز است؛ و این برخلاف شیوه های رایج آموزشی که یا مدرس-محور و یا محتوا-محورند می باشد. در این شیوه، مدرسِ مربوطه، در نقش راهنمای زبان آموز و در کنار اوست و نه به عنوان کسی که با آتوریته ای از پیش تعریف شده، زبان آموز را به هر جهتی بخواهد سوق می دهد. در این روش شما ترغیب می شوید که قوه تحلیلگر و نقادانه خود را همیشه فعال نگهداشته و با بررسی همه شرایط، در تمامی موارد، خودتان تصمیمات لازم را اتخاذ کنید. خروجی این دوره، زبان آموزی است که نه تنها در زبانِ هدف مهارت کسب کرده، بلکه به یک محقق کنجکاو و کارآمد بدل گشته است و راه بسیار هموارتری را برای زبان آموزی در سطوح بالاتر پیش روی دارد. از دید ما، این ویژگی، برای عدم گرفتاری در دام آفات زبان آموزی، امری ضروری و غیرقابل اجتناب است. همچنین در این متد، محتوای آموزشی و کتاب ها و نرم افزارها و سایت های مختلف، با اینکه بطور گسترده مورد استفاده و بهره برداری قرار میگیرند، لیکن هیچکدام اصالت نداشته و همگی فقط ابزار یادگیری هستند.

  • مبتنی بر سرفصل های استاندارد جهانی

در این دوره و در دوره های بعدی، شما بر مبنای سرفصل های استانداردِ «چارچوب مشترک» مطالب را می آموزید و این شیوه کسب مهارت، به شما این امکان را می دهد که در صورت تمایل، و با شرکت در آزمون های مرحله ای، نسبت به کسب مدرک هر سطح اقدام فرمایید.(لازم به ذکر میباشد، هم اکنون ترم اول این دوره تهیه شده است و مجموعه حوزه مجازی در حال ضبط و تهیه ترم دوم این مجموعه میباشد که در آینده نزدیک در اختیار متقاضیان محترم قرار میگیرد)

  • انطباق بر گرایش و تمایلات زبان آموزان

یکی از دلایل عمده به حاشیه رفتن فرآیندِ زبان آموزی، حتی برای زبان آموزانی که با اشتیاق فراوان امر یادگیری را آغاز می کنند این است که دوره های آموزشی، به عنوان «یک سایز برای همه» و بطور تعمیمی طراحی شده اند. و هیچ فضایی برای شخصی سازی و ورودِ علایق و تمایلات شخصی و گرایش هایِ فردیِ زبان آموزان وجود ندارد.
در این دوره آموزشی، نه تنها فضای کافی جهتِ اِعمال گرایش های فردی شما ایجاد شده است بلکه به عنوان بخش غیرقابل تفکیکی از محوریتِ زبان آموز، از ضروریات شیوه آموزشی ماست.

  • ارتباط نزدیک با اصلِ زبان

این دوره، علاوه بر بررسی محتوای آموزشی، در موارد مرتبط، به بررسی خود زبانِ اصلی در قالب بخشی از یک سخنرانی، فیلم، انیمیشن و آن دسته محتواهایی که نشان دهنده استفاده از یک نکته آموزشی در فضای زبان اصلی هستند می پردازد. در نتیجه این فرصت برای شما زبان آموزان ایجاد می شود که نه تنها در فضای محتوای درسی بلکه در عمل و در فضای واقعی نیز پیاده سازی یک اصلِ زبانی را مشاهده فرمایید.

  • معرفی و تحلیل امور فراآموزشی

این بخش، از موضوعاتی است که به جرئت می توانیم ادعا کنیم که بحمدالله از ویژگی های منحصر بفرد این دوره است. در این بخش، ما به بررسی اموری می پردازیم که با اینکه ظاهرا زیرمجموعه مهارت های چهارگانه زبانی نمی باشند، لیکن در موفقیت و عدم موفقیت زبان آموزان نقشی کلیدی ایفا می کنند. به بیان دیگر، این امور «آن دسته تمایزاتی هستند که تفاوت ایجاد می کنند» و رموز موفقیتی هستند که از مدلسازی زبان آموزان استثنایی برگرفته شده اند. شما با این مسائل آموزشی در هر جلسه، و در بخشی جداگانه به نام «گفتگوهای دوستانه» آشنا خواهد شد.

  • اساتید منحصر بفرد و نخبه

اهمیت، ارزش، و حساسیت این دوره برای حوزه مجازی آنچنان بالاست که ما از روز اول و از نخستین اتاق فکر،  خطوط حداقل توانایی ها و امتیاز اساتید و تیم آموزش زبان را در سطح رتبه های برتر کنکور و سوابق تدریسی قابل اطمینان و همچنین همسویی اعتقادی و عملی با مجموعه تعیین کردیم؛ و همه این امور بدین خاطر است که از صمیم دل معتقدیم، این سطح از حساسیت، حداقل استحقاق شما زبان آموزان است.

  • امکان پرسش و پاسخ از تیم آموزشی

شما دوستان در این دوره می توانید سؤالات خود را از بخش مربوطه ارسال نمایید و تیم آموزشی در اسرع وقت به آن ها پاسخ خواهند داد. چنانچه مشخص شود که در موضوعی خاص برای تعداد قابل توجهی از زبان آموزان ابهام وجود دارد، تیم آموزشی خود را موظف می داند که در قالب پیوست در جسله بعدی به این ابهامات بپردازد.

روش ثبت نام:

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و بعد از واریز کردن مبلغ ۲۰۰۰۰ تومان، اقدام به ثبت نام نمایید. در صورت هر گونه سوال یا ابهام در روند ثبت نام با شماره ۰۹۱۹۶۰۴۰۸۶۱ یا پست الکترونیکی info(at)onlinehawzah.com  تماس حاصل فرمایید. (لازم به ذکر میباشد هزینه ترم اول ۱۰۰۰۰ تومان میباشد. در ضمن این دوره مخصوص تمامی متقاضیان (حوزوی و غیرحوزوی میباشد.)

دسترسی به سایت اصلی حوزه مجازی

 توجه: این مطلب صرفا جهت معرفی همکاران جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است و ادامه مراحل از طریق برگزار کنندگان دوره در حوزه مجازی است و کانون های فرهنگی هنری مساجد مسئولیتی در قبال آن ندارد.

ثبت نام آنلاین

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
جمعه 31 خرداد 1398