ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 7103
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1390 10:20
تعداد بازدید : 4198

آمار عجیب فساد اخلاقي در انگلیس

آمارهاي اخير نشان مي دهد که در ميان دختران انگليسي، از هر سه نفر يک نفر قرباني حمله جنسي و يا خشونت قرار مي گيرد. اين در حالي است که اين آمار منتشر شده باعث شوکه شدن مردم و مقامات انگليس شده است. همچنين براساس اين آمار دختران تنها قرباني تجاوز نيستند. بلکه پسران نيز در اين زمينه قرباني مي شوند. به طوري که از هر شش پسر در انگليس يک نفر مورد تجاوز و خشونت جنسي قرار گرفته است

آمارهاي اخير نشان مي دهد که در ميان دختران انگليسي، از هر سه نفر يک نفر قرباني حمله جنسي و يا خشونت قرار مي گيرد. اين در حالي است که اين آمار منتشر شده باعث شوکه شدن مردم و مقامات انگليس شده است. همچنين براساس اين آمار دختران تنها قرباني تجاوز نيستند. بلکه پسران نيز در اين زمينه قرباني مي شوند. به طوري که از هر شش پسر در انگليس يک نفر مورد تجاوز و خشونت جنسي قرار گرفته است.

سايت شفاف با ارائه اين مقدمه آماري نوشت: مساله فساد اخلاقي يکي از مهم ترين معضلات در جامعه غربي است که در دو دهه اخير به اوج خود رسيده است. اين در شرايطي است که اين مساله در انگليس به مساله اي بغرنج تبديل شده است و اين در حالي است که مقامات اين کشور کمتر توجهي به حل اين معضل اجتماعي دارند.

اخيرا گزارشي در مورد وضعيت فساد اخلاقي در اين کشور منتشر شده است که آمارهاي تکان دهنده اي را در اين زمينه نشان مي دهد. بر اساس اين گزارش، آمارها نشان مي دهد که از هر سه دختر در انگليس، يک نفر قرباني تجاوز جنسي مي شود و اين در حالي است که معمولا فرد متجاوز با قرباني تجاوز آشنايي دارد.

اين گزارش در ادامه مي افزايد: اين آمارها نشان مي دهد که در ميان دختران انگليسي، از هر سه نفر يک نفر قرباني حمله جنسي و يا خشونت قرار مي گيرد. اين در حالي است که اين آمار منتشر شده باعث شوکه شدن مردم و مقامات انگليس شده است.

در بخش ديگري از اين گزارش آمده است: نيک کلگ معاون نخست وزير انگليس در گزارشي که قرار است به طور رسمي منتشر کند، به اين مسئله اشاره کرده است. در واقع در گزارش کلگ به مسئله فراگير شدن تجاوز و سوء استفاده جنسي در ميان جوانان جامعه انگليس شده است. اين در حالي است که بر اساس مفاد اين گزارش، نوجوانان نخستين قرباني تجاوز در اين کشور به شمار مي روند.

اما نکته جالب اين جاست که اين گزارش در شرايطي منتشر مي شود که قضات انگليسي از بررسي اين مسئله طفره مي روند و مقامات اين کشور نيز تنها به يک ناظر و هشدار دهنده تبديل شده اند.

در ادامه اين گزارش آمده است: در گزارشي که دولت انگليس قصد دارد در اين زمينه منتشر کند، آمده است که اين وقايع در اين کشور بي سابقه بوده است و اين در شرايطي است که بسياري از تجاوزات از سوي افراد خارجي انجام مي شود. در عين حال بيشتر قربانيان اين تجاوزات (66 درصد) زير 18 سال سن دارند و اين در حالي است که متجاوزين به اين دختران نيز همين مقدار سن دارند.

در عين حال يک سوم دختران مورد تجاوز قرار گرفته به اين مساله اشاره کرده اند که توسط دوستان پسر خود و يا دست کم فردي که او را مي شناسند، مورد تجاوز قرار مي گيرند.

اين در حالي است که دختران تنها قرباني تجاوز نيستند. بلکه پسران نيز در اين زمينه قرباني مي شوند. به طوري که از هر شش پسر در انگليس يک نفر مورد تجاوز و خشونت جنسي قرار گرفته است.

نيک کلگ قرار است اين گزارش را به دولت ارائه دهد و براي مبارزه با اين پديده تلاش و از رسانه هاي مختلف مانند سينما، تلويزيون و آگهي هاي بازرگاني براي اين منظور استفاده کند. به اين منظور قرار است يک آگهي بازرگاني در زمان پخش برنامه ويژه نوجوانان از تلويزيون انگليس پخش شود که در آن تبعات تجاوز جنسي مورد بررسي قرار گرفته است.

کلگ که قرار است از مرکز بحران تجاوز جنسي در انگليس ديدن کند، در اين باره مي گويد: ما مي خواهيم تلاش کنيم تا نوجوانان به اهميت اين مسئله پي ببرند و براي جلوگيري از تداوم آن تلاش کنند


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
چهارشنبه 27 تير 1403