ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 55794
تاریخ انتشار : 25 تیر 1393 11:43
تعداد بازدید : 3441

مراسم جزءخوانی قرآن کریم در بیش از ۵۰ درصد مساجد استان اصفهان

عضو شورای عالی سیاستگذاری مساجد استان اصفهان با تاکید بر اهمیت تلاوت قرآن در ماه مبارک رمضان از برگزاری مراسم جزءخوانی قرانکریم در بیش از ۵۰ درصد مساجد استان همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد.
حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی، عضو شورای عالی سیاستگذاری مساجد استان اصفهان  گفت: ماه رمضان، ماه بهار قرآن است و بهترین اعمال در روزها و شب های این ماه، قرائت قرآن است.

 

وی با بیان اینکه تلاوت قرآن در همه اوقات به ویژه ماه مبارک رمضان از فضیلت بسیاری برخوردار است، افزود: سعادتمندی، باروری ایمان، استجابت دعا، نورانیت و افزودن خیر و برکت در خانه، بخشش گناهان و رحمت خدا از مهم ترین فضائل تلاوت قرآن است.

 

حجت الاسلام معتمدی گفت: تلاوت یک آیه در ماه رمضان برابر با ختم یک دوره قرآن کریم در ماه های دیگر سال است و این نشان می دهد که تلاوت قرآن در این ماه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

عضو شورای عالی سیاستگذاری مساجد استان اصفهان تصریح کرد: همزمان با ماه مبارک رمضان، مراسم جزءخوانی قرآن کریم در بیش از 50 درصد مساجد استان برگزار می شود که این مراسم به صورت مجزا برای خواهران قبل از اذان ظهر و برای برادران قبل از اذان مغرب است.

 

وی با بیان اینکه برگزاری این مراسم با هدف ترویج و نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در جامعه و حضور بیشتر مردم در مساجد است، گفت: قرآن، کتاب الهى و وسیله نجاتى است که از طرف خداوند براى هدایت و تکامل انسان ها نازل شده و با عمل کردن به دستورات آن رستگار و سعادتمند شویم.

 

وی همچنین از برگزاری کلاس های آموزش قرآن کریم همزمان با شب های ماه مبارک رمضان بعد از افطار در منازل خبر داد و گفت: قرآن کریم، مایه هدایت و رحمت است و تلاوت آن و عمل به دستوراتش، سعادت دنیوی و اخروی را برای فرد رقم می زند.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان با اشاره به همزمانی بخشی از ایام اوقات فراغت با ماه مبارک رمضان افزود: در این ایام ختم قرآن کریم، طرح تلاوت نور، طرح 1448، جزءخوانی قرآن کریم، اقامه نماز حضرت ولیعصر(عج) شامگاه سه شنبه ها و محفل های قرآنی در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان برگزار می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
دوشنبه 14 اسفند 1402