ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 42793
تاریخ انتشار : 30 دی 1392 8:52
تعداد بازدید : 2660

ویژه فعالان فرهنگی و غیور مردان و زنان عرصه مسجد

تهاجم فرهنگی حتی به القاب اهلبیت!!

بصیرت نسبت به فرهنگ واژگان کاربردی

هدف اصلی صهیونیزم جهانی و وهابیون لعین در تهاجم فرهنگی که در سیر سالهای اخیر مطابق فرمایش ولیّ فقیه حفظه الله به شبیخون و ناتوی فرهنگی و ... تبدیل شده است؛ تشیّع و اصل و صاحب آن اهل بیت عصمت و طهارت صلوات الله علیهم اجمعین است لذا همانگونه که از ابلیس(لع) و پیروان و تابعینش انتظار می رود تمام تلاش خود را برای دوری انسانها از این حقایق نظام خداوندی بکار می گیرد و متاسفانه جامع ما(به اصطلاح شیعه) در خواب غفلت غوطه ور است. بعنوان مثال یکی در زیر به یک از این تهاجمات اشاره می کنیم.

 ازجمله تهاجمات ابلیسیان لعین اینست که باکاربری غلط و بی جا و ناشایست حتّی نام و القاب مبارک اهلبیت عصمت و طهارت صلوات الله علیهم اجمعین را هم در میان مردم جهان بویژه ایرانیان که در مقرّ اصلی اسلام و تشیّع در آخرالزمان قرار دارند، منفور نمایند(که قطعاً نخواهند توانست) و گرایش نامگذاری فرزندان به نامها و القاب مبارک این بزرگواران را کمرنگ کنند که باید با بیدار باش و بصیرت کافی نسبت به این حربه هوشیار عمل نموده و ضمن دفاع، یک حرکت فرهنگی رو به جلو بکار بریم. قبل از اشاره به موارد مبتلابه در جامعه لازم است متذکر شویم که متاسفانه عموم جامعه اینگونه مقولات را جدی نگرفته و مطرح می کنند که «نه اینطور نیست این حرفها را شما می گویید» که به هر حال توجیه کاربرد اینگونه واژگان و این فرهنگ غلط نمی شود و تلاش همه فعالان عرصه فرهنگ و جنگ نرم را می طلبد تا این فرهنگ در جامعه اصلاح شود.

قبل از عنوان کردن موارد لازم است بگوییم : خواهشاً کسی نگوید که مطرح کردن اینها خود اشاعه این فرهنگ غلط است که از آن حرفهاست!!!! یا نگویید نه اینها در خانواده یا محله ما نیست و کسی نمی گوید، که این، خود را به خواب زدن است. بجای پاک کردن صورت مسأله سعی در اصلاح این فرهنگ غلط بکنیم.

1.  شکسته کردن و تغییر ناشایست نامها از جمله «محمد» به «ممد»، «فاطمه» به «فاطی»، «ابراهیم» به «ابی»، «ابوالفضل» به «ابرفرض» و...

2. وقتی کسی خود را به گونه ای نشان می دهد که مطلبی را نفهمیده به او می گویند خودت را نزن به کوچه «علی» چپ!!

3. وقتی کسی موهای سرش را اصلاح می کند(بویژه در میان کودکان) یا کثیف و ژولیده است به او می گویند «حسن» کچل!!

4. وقتی کسی کاری را بی جا انجام می دهد می گویند «حسنی» به مکتب نمی رفت وقتی می رفت جمعه می رفت!!

5. در جوکها معمولاً می گویند یک روز «غضنفر».... که از القاب امیرالمومنین علی ع است و به معنای شیر مرد باصلابت است.

6. به زنان محجوب و متدین و بانوان نیروهای انتظامی و امربه معروف می گویند «فاطی کماندو»!!

7. به افراد معتاد و از کار افتاده و بی عرضه می گویند «تقی»!!

8. در سالهای اخیر که توسط یک خواننده ملعون در شعرش به افراد هرزه نیز بخواهند بگویند «نقی»!!

9. وقتی چیزی از مُد می افتد(که حال بگذریم از اینکه خود مد درست است یا خیر) می گویند «جواد» شده است!!

10. به خلافکاران و توزیع کنندگان مواد ومخدر و مشروبات می گویند «ساقی» که از القاب حضرت قمربنی هاشم عباس(ع) است.

11. به خانمهایی که در کارهایی که به انها مربوط نیست دخالت می کنند می گویند «صدیقه یا بتول»

و...

به اضافه خیلی از واژگانی که در صدا زدنهای اسامی مبارک به دنباله اسم می آورند که از مطرح کردن آنها معذوریم...دیگر چه می خواهیم؟!! به چه چیز و چگونه توهین شود تا به خود آییم و مقابله و حرکت رو به جلو داشته باشیم؟!! تا که بگوییم دفاع؟!!

ضمن اینکه متأسفانه در کتب داستانی و درسی دانش آموزان نیز از این موارد زیاد داریم. همچنین صدا و سیما و دست اندرکاران سریالها و فیلمهای سینمایی هم ندانسته و ناخواسته مسیر ابلیس را باز گذاشته و در اکثر فیلمها و سریالها این واژگان را بکار می برند و این فرهنگ غلط را اشاعه می دهند و حتی نامهای مبارک را بعضاً برای افراد معتاد، دزد، قاچاقچی، فاسد، بداخلاق و منفور و از طرف دیگر سایر نامها را برای شخصیتهای مثبت انتخاب می کنند. جالب اینکه ابلیس(لع) در این موارد از این در وارد می شود و القا می کند که مردم می گویند ما ایرانی هستیم و باید از اسامی اصیل ایرانی استفاده کنیم و اهلبیت(ع) عرب بوده اند غافل از اینکه ما قبل از ایرانی بودن مسلمانیم و قبل از آن انسانیم و انسان بدلیل دارابودن فطرت(نور ملکوتی اهلبیت) از خدا و خدایی بودن و اهلبیت جدا نیست و اهلبیت متعلق به همه خلایقند(از ازل و قبل از خلقت انسانها و حتی ملایک با بعد نوری بوده اند و تا ابد هم هستند) حال آنکه در سرزمین عرب زبان نزول اجلال فرموده اند و این دلیل نمی شود که....چطور وقتی یک کتاب یا دانش هایی در خارج از ایران منتشر می شود مقیّد هستیم آنها را مطالعه کرده و از آن قوانین پیروی کرده آنها را اشاعه دهیم اما به اهلبیت(ع) و کلامشان که می رسد ما ایرانی هستیم....!! ! چرا در اینگونه محاورات از نامهای اصیل ایرانی استفاده نمی شود؟ یا چرا از سایر اسامی عربی استفاده نمی شود؟!! آیا غیر از این است که این حربه ابلیس لعین و شیاطین است به ساحت مقدس انبیاء و رسل و اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام؟!!

 اینها همه وظیفه من و شمای با غیرت را بیشتر می کند که باید با بصیرت کافی روشنگری کنیم.

 

 شما نیز لطفاً نظرات و پیشنهادات خود و موارد تهاجمات ابلیسیان ملعون را برای ما ارسال کنید. ضمناً در بخش موضوع ایمیل خود یادداشت فرمایید «فرهنگهای شیطانی». در صورت تمایل مشخصات کامل خود(نام و نام خانوادگی، سال تولد، تحصیلات، شغل و تلفن همراه) را هم ارسال نمایید تا در صورت لزوم همکاری با شما ارتباط برقرار شود.

amoozesh.esf@chmail.ir 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
يکشنبه 24 شهريور 1398