ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 38382
تاریخ انتشار : 27 آبان 1392 12:20
تعداد بازدید : 3412

کتابخانه های مساجد نقش مهمی در ارتقای سطح کتابخوانی دارند

خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان گفت:کتابخانه های مساجد نقش مهمی در ارتقای سطح کتابخوانی دارند.

حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی، مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان با بیان اینکه "25 آبان تا 2 آذر" هفته کتاب نامگذاری شده است، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان گفت:نزدیک به یک هزار و 600 باب کانون فرهنگی هنری در مساجد استان اصفهان فعالیت دارد که فعالیت های مختلفی در حوزه فرهنگی، هنری، ورزشی، علمی و اجتماعی دارند.

 

وی افزود: از میان یک هزار و 600 کانون فرهنگی هنری مساجد استان 900 باب آنها دارای کتابخانه هستند که 200 باب آنها مجوز رسمی دریافت و مابقی نیز در بررسی ها آینده مجوز می گیرند.

حجت الاسلام معتمدی تصریح کرد:مجوز فعالیت 200 باب کتابخانه مساجد استان اصفهان با حضور مدیر کل کتابخانه های مساجد کشور و مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان اصفهان طی مراسمی آبان ماه سال جاری اعطا شد.

وی افزود:با ارائه مجوز به کتابخانه های مساجد سرانه ای برای آنها اختصاص می یابد که این سرانه برای فعالیت های کتابخانه ها صرف می شود و بر اساس درجه کتابخانه ها اختصاص می یابد.

مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان گفت: پیوند کتاب و مسجد یک حرکت ارزشمند توسط کانون های فرهنگی هنری مساجد است که در تقویت کتابخوانی و بسط و گسترش آن با محور مسجد صورت می گیرد.

حجت الاسلام معتمدی همچنین از تحت پوشش بیمه قرار گرفتن 500 نفر از مدیران مسئول و کتابداران کتابخانه‌های سراسر استان خبر داد و گفت: پوشش بیمه‌ای کتابداران کتابخانه‌های مساجد سراسر استان اصفهان یکی از مطالباتی بود که با کمک وزارتخانه تحقق یافته است و امیدواریم این امر استمرار یابد.

مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان با تاکید بر اینکه کتابخانه های مساجد با هدف تقویت فرهنگ مطالعه کتاب و ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مطالعه راه اندازی شده است، گفت:کتابخانه‌های مساجد نقش مهمی در ارتقای سطح کتابخوانی دارند.

وی گفت: با راه اندازی کتابخانه مسجد در سراسر استان و مناطق محروم سعی داریم ضمن ترغیب نوجوانان و جوانان به مساجد، آنها را به مطالعه کتاب تشویق کنیم.


دوشنبه 14 اسفند 1402