ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 31766
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1392 11:58
تعداد بازدید : 2614

نشریات کانون های فرهنگی و هنری مساجد قانونمند می شود

خبرگزاری شبستان:معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: نشریات کانون های مساجد همانند نشریات دانشجویی قانونمند و بر اساس آیین نامه مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می کنند.

مرتضی طاهریان، معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان از شناسایی بیش از یک هزار نشریه تجربی در کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور خبر داد و گفت: انتشار این نشریات در کانون های فرهنگی و هنری مساجد با استفاده از ظریفت و توان نیروهای خوش ذوق جوان و نوجوان صورت می گیرد.


وی با اشاره به اهمیت قانونمدار شدن این نشریان افزود: بر اساس این اهمیت موضوع قانومندی و وجود آیین نامه منسجم برای انتشار نشریات در معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگی و ارشاد اسلامی بررسی شد که با انجام فعالیت های کارشناسی شده نشریات کانون های مساجد همانند نشریات دانشجویی قانونمند و بر اساس آیین نامه مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می کنند که آیین نامه آن توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شده است.


طاهریان ادامه داد: آیین نامه و صدور مجوز نشریات رونمایی می شود و کانون های مساجد باید بر اساس این آیین نامه و ظوابط ابلاغی فعالیت نمایند که در سطح استان ها نیز کارگروه و کمیته ای برای رسیدگی به نشریات کانون های مساجد پیش بینی شده است.


وی اضافه کرد: مسئولیت محتوا نشریات و پاسخگویی نسبت به آن بر عهده مدیر مسئولان کانون های فرهنگی هنری مساجد است.


وی با بیان اینکه جشنواره جوانان مسجد نیز با جدیت دنبال و برگزار می شود، تصریح کرد: جشنواره جوانان مسجد نیازمند اقدامات زیربنایی و بنیادی است که مجوز و قانونمند شدن نشریات تجربی که یک بخش از این جشنواره است نمونه ای از اقدام زیربنایی در حوزه جشنواره است.


وی یادآورشد: یکی از مسائل مورد نیاز در جشنواره ها وجود قوانین و ضوابط برای نشریات بود که با ارائه این آیین نامه جدید به رشد و توسعه این بخش از جشنواره کمک می کند.


معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور از فعالیت 10 هزار کتابخانه کانون های مساجد در سطح کشور نیز خبر داد و گفت: اعطای مجوز رسمی به کتابخانه های کانون های مساجد اقدامی بود که از سال گذشته پیگری شده که رونمایی از این مجوز ها و رونمایی از آن در سال جاری صورت می گیرد.


يکشنبه 24 شهريور 1398