ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 31309
تاریخ انتشار : 20 مرداد 1392 11:43
تعداد بازدید : 3327

خوشبختانه در انتخاب کابینه دولت جدید شاهد اعتدال بودیم

امام جمعه اصفهان در خطبه های نماز عید سعید فطر به مراسم تنفیذ و تحلیف رییس جمهور منتخب اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در انتخاب کابینه دولت جدید شاهد اعتدال بودیم.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اصفهانٰ، آیت الله سید یوسف طباطبایی نِژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در خطبه های نماز عید سعید فطر در میدان امام اصفهان، به بیان روایات و احادیثی از امام جعفر صادق(ع) و امام محمد باقر(ع) پرداخت و گفت: اینکه انسان بتواند کار و عمل نیکی را انجام دهد خیلی خوب است امام آنچه اهمیت بیشتری دارد استمرار و تداوم در آن عمل و دوری از اعمال ناپسند است.


وی با بیان اینکه روزه داران در این یک ماه تمرین بندگی و دوری از معاصی را انجام داده اند و باید تلاش کنند تا در باقی فصول سال هم اعمال نیک انجام دهند، گفت: خداوند متعال به پیامبران الهی نیز هشدار می دهد که انجام برخی از گناهان باعث از بین رفته اعمال خوب می شود.


آیت الله طباطبایی تاکید کرد: استمرار در اعمال نیک باعث رستگاری و سعادت در انسان می شود.


وی در ادامه به زکات فطریه اشاره کرد و اظهار داشت: پرداخت زکات فطریه در روز عید سعید فطر بر همه مسلمانان واجب است و ربطی ندارد که شخص در طول ماه مبارک رمضان توفیق روزه داری داشته یا اینکه نتوانسته است روزه بگیرد.


امام جمعه اصفهان و خطیب نماز عید سعید فطر در خطبه دوم به آغاز کار رسمی دولت یازدهم اشاره کرد و ضمن تبریک به رییس جمهور منتخب، گفت: خو شبختانه در طول این مدت شاهد رفتار و مشی استوار بر اعتدال از سوی حجت الاسلام روحانی بوده ایم و این اعتدال در انتخاب کابینه وی نیز مشخص بود.


وی با بیان اینکه تقدیر از خلق خدا، شکر خداوند متعال است، اظهار داشت: از رییس جمهور دولت های نهم و دهم به پاس زحماتی که در طول این سال ها کشیدند تشکر می کنیم.


عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین به سالروز پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه در برابر رژیم صهیونیستی اشاره کرد و افزود: این پیروزی در واقع پیروزی و عزت همه مسلمانان و به ویژه شیعیان بر مستکبران بود.


آیت الله طباطبایی در پایان تنها راه پیروزی مسلمانان را ایمان به خدا و مقاومت در برابر استکبار دانس


يکشنبه 12 آذر 1402