ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 18083
تاریخ انتشار : 23 آبان 1391 19:48
تعداد بازدید : 2992

سردار تهرانی مقدم، فرمانده اي دانشمند،عارف ، مخلص و مجاهدي بزرگ بود

نماهنگ ديدني «خط مقدم» بهمراه تصاوير منتشر نشده از شهيد تهراني مقدم

آبانماه سال گذشته بود كه در يك ظهر پاييزي صداي انفجاري مهيب توجه مردم شهرهاي تهران، كرج و شهريار را به خود جلب كرد. كانون اين انفجار زاغه مهمات پادگان بيدگينه ملارد بود و همين موضوع باعث شد تا انفجار در اين زاغه مهمات بلافاصله به خبر اول رسانه هاي جهان تبديل شود.
اما آنچه ساعاتي پس از فرو نشستن غبار اين انفجار ، حادثه ملارد را به حادثه‌اي دردناك مبدل كرد،‌انتشار خبر شهادت 17 نفر درجريان اين انفجار بود كه در ميان آنها نامي كمتر شنيده شده اما بسيار بزرگ، داغي را بر دل دوستداران انقلاب فرو نشاند.
شهيد حسن تهراني مقدم پدر موشكي ايران و مسئول جهاد خودكفايي سپاه پاسداران، سيدالشهداي شهداي غدير بود كه خبر شهادتش در حادثه انفجار زاغه مهمات ملارد،‌خيلي زود دهان به دهان چرخيد و شهري را داغدار كرد.
رهبر انقلاب از شهيد تهراني مقدم كه نقش غيرقابل انكاري در دستيابي ايران به توان استرات‍ژيك موشك‌هاي بالستيك داشت، با عنوان «سردار عالی‌قدر، دانشمند برجسته و پارسای بی‌ادعا» ياد كردند كه «در دوران دفاع مقدس و پس از آن، هرگز احساس خستگی به خود راه ندادند.»
اين روزها اولين سالگرد عروج شهيد تهراني مقدم و يارانش است كه در ايام دفاع مقدس و پس از آن گمنام و بدور از هياهوي تبليغات، عاشقانه و سختكوشانه وجهه همت خود را بر خودكفايي و اعتلاي علمي، صنعتي و نظامي جمهوري اسلامي گذاشتند.
به همين مناسبت رجانيوز نماهنگي را به همراه تصاويري منتشر نشده از شهيد تهراني مقدم، تقديم به ساحت قدسي شهداي غدير مي‌كند.
سرود اين نماهنگ با نام «خط مقدم» توسط دفتر موسيقي جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي و با صداي جاويد عسكري تهيه شده است. 
 
 

 

کد خبر:142907 -


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
دوشنبه 14 اسفند 1402