ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 15952
تاریخ انتشار : 1 آبان 1391 9:41
تعداد بازدید : 2750

احادیث اساس تربیت و الگو در جامعه امروز است

کارشناس امور دینی، بابیان این مطلب که احادیث منطبق با جامعه امروزی است، گفت: احادیث و شیوه زندگی ائمه(ع) اساس تربیت و الگو در جامعه امروز است.

به گزارش خبرگزاری شبستان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین قاسمی، کارشناس امور دینی، شامگاه گذشته"27 مهر" در امامزاده ابوالعباس خوراسگان، با اشاره به عدم آگاهی جوانان نسبت به مسائل و اعتقادات دینی اظهار داشت: مطالعه، تحقیق و تدبر در قرآن، زندگی پیامبر(ص) و ائمه(ع) مانع از تزلزل جامعه و خانواده است.


وی با بیان این مطلب که الگوی مسلمانان نسبت به مسائل تربیتی و دینی باید به روز باشد، افزود: احادیث و روایات اهل بیت(ع) با جامعه امروز منطبق است.


حجت الاسلام و المسلمین قاسمی پیامبران راجامعه شناس و دوراندیش دانست و تصریح کرد: زندگی اهل بیت(ع) تنها عزاداری نیست بلکه می توان روان شناسی کودک، ارتباط پدر و فرزند و عبارات تربیتی دیگر را در روایات، احادیث و ارتباط آنان بدست آورد.


وی در راستای ساخت فیلم توهین به ساحت مقدس پیامبراکرم(ص) بیان کرد: هدف از ساخت فیلم ایجاد تفرقه در بین مسلمانان است ولی باید گفت، مسلمانان بیدار هستند.
کارشناس امور دینی سرمایه گذاری بر اعتقادات و مسائل جنسی جوانان را از مهمترین فعالیت های دشمنان برشمرد و خاطر نشان کرد: تخریب احادیث و روایات اهل بیت(ع) و بزرگان دین از دیگر اهداف ساخت این فیلم است.


وی پاکدامنی پیامبر(ص) در دوران قبل از ازدواج، وفاداری به حضرت خدیجه (س) در دوران زندگی با ایشان و دارا بودن پیامبر(ص) از تمام ویژگیهای خدادادی و ازدواج با همسری که از ایشان بزرگتر بود را از دلایل روایی و عقلی پاسخ به جوان مسیحی نسبت به شهوت رانی پیامبر(ص) عنوان کرد.


حجت الاسلام و المسلمین قاسمی با اشاره به روایتی از پیامبراکرم(ص) افزود: زلالت بعد از آگاهی، فتنه های اجتماعی و شهوت شکم و قوای جنسی از مهمترین ترس های پیامبر(ص) نسبت به امت اسلامی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
يکشنبه 24 شهريور 1398