ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 10403
تاریخ انتشار : 29 تیر 1391 9:57
تعداد بازدید : 3053

برگزاری دوره های آموزشی جلوگیری از آسیبهای اجتماعی

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان از برگزاری دوره های آموزشی جلوگیری از آسیبهای اجتماعی خبر داد و گفت:به منظور کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش آگاهی نوجوانان و جوانان این دوره ها برگزار می شود.

 

محمود محمد زاده، مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با بیان این مطلب به خبرنگار شبستان گفت: به منظور کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش آگاهی نوجوانان و جوانان در سال گذشته 2500 مربی تربیت و برای 700 هزار نفر از اقشار مختلف استان دوره های آموزشی جلوگیری از آسیب های اجتماعی برگزار شد.

 

وی با اشاره به اینکه" 25 تا 31 تیر" هفته بزرگداشت بهزیستی نامگذاری شده است، ادامه داد: افتتاح 33مرکز در حوزه های «اجتماعی، توانبخشی، پشتیبانی و پیشگیری»، 1788 طرح اشتغالزایی و 174 مورد طرح مسکن مددجویان، از جمله برنامه ها و فعالیت های بهزیستی استان اصفهان در سی و سومین سالگرد تاسیس سازمان بهزیستی می باشد.

 

محمود زاده، یکی از مهم ترین برنامه های بهزیستی استان در این هفته را افتتاح اولین ورزشگاه خاص معلولان دانست و خاطر نشان کرد: در زمینه رفاه و سلامت اجتماعی معلولان اقدامات موثری درسطح استان صورت گرفته است.

 

وی بیان اینکه در استان اصفهان یک هزار و 200 مهد کودک شهری و روستایی وجود دارد، افزود: 50 هزار کودک سه تا شش سال در مهدهای کودک استان حضور دارند که در این راستا هفت هزار مربی و مدیر در مهدهای کودک استان فعالیت دارند.

 

وی در خصوص ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در مهد کودک ها گفت: هر مربی ملزم به گذراندن 100 ساعت آموزشی است که از میزان، 18 ساعت آموزش های اعتقادی و دینی است.

 

وی از برگزاری مسابقات فرهنگی و قرآنی بین جامعه هدف بهزیستی خبر داد و گفت: علیرغم مشکلات فراوان در سال گذشته 600 نفر از مددجویان را به کربلای معلی اعزام کردیم و در 2 ماه اول سال نیر 500 نفر اعزام به مشهد داشته ایم.

 

محمود زاده اظهار داشت: در سال گذشته 45 میلیارد تومان از منابع کشوری، 25 میلیارد تومان از منابع استانی و 16 میلیارد تومان توسط خیرین پرداخت شده که همه در راستای تکریم خانواده های تحت پوشش بهزیستی هزینه شده است.

 

وی با تاکید بر ترویج و نهادینه کردن فرهنگ پیشگیری از اعتیاد در جامعه تصریح کرد: در سال جاری و در راستای توسعه مراکز ترک اعتیاد، مجوز احداث 30 مرکز ترک اعتیاد در استان صادر می گردد.

 

مدیر کل سازمان بهزیستی استان تصریح کرد: با توجه به نیازهای نامحدود جامعه هدف بهزیستی در راستای توسعه اشتغالزایی و تامین مسکن مددجویان نیازمند یاری و مساعدت تمامی آحاد جامعه بخصوص خیرین هم استانی هستیم.

 


يکشنبه 24 شهريور 1398