ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 10231
تاریخ انتشار : 26 تیر 1391 9:26
تعداد بازدید : 3596

امام خمینی (ره) تاثیر زیادی در هویت حزب الله لبنان داشته است

پژوهشگر و محقق در حوزه مسائل سیاسی گفت: امام خمینی (ره) تاثیر زیادی در هویت حزب الله لبنان داشته است و نقش امام خمینی (ره) در راه و روش آن ها غیر قابل انکار است

به گزارش خبرگزاری شبستان از اصفهان، علی اکبر رائفی پور، پژوهشگر و محقق در حوزه مسائل سیاسی  شامگاه چهارشنبه 21 تیر در سلسله نشست های قرار ایستادگی که به همت گروه فرهنگی دارالولایه در سالن ادب برگزار شده است با بیان این مطلب گفت: جنگ 33 روزه رژیم صهینویستی با حزب الله ریشه در سال های گذشته داشته است و می توان نشانه های آن را در سال دوهزار میلادی مشاهده نمود.

 

وی افزود: امروز استراتژی از اهمیت زیادی در جهان برخوردار است و بیداری اسلامی در کشورهای مختلف حاصل پیام جمهوری اسلامی است.

 

پژوهشگر و محقق در حوزه مسائل سیاسی با اشاره به ویژگی های منحصر بفرد مردم لبنان از لحاظ فرهنگی افزود: حزب الله لبنان و سید حسن نصرالله همیشه بدنبال ایجاد وحدت و همگرایی آحاد مردم این کشور در مقابل رژیم صهیونیستی بوده است.

 

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی با تفکر اینکه در مدت کوتاهی می تواند حزب الله را از صحنه ی سیاسی حذف کند وارد جنگ 33 روزه شد و از قدرت و حمایت مردم از حزب الله چشم پوشی نمود.

 

علی اکبر رائفی پور دفاع و حمایت جمهوری اسلامی از حزب الله را در راستای امنیت ملی جمهوری اسلامی دانست و ادامه داد: حزب الله لبنان نقش تاثیرگذاری در معادلات منطقه دارد.

 

وی افزود: بیداری کشورها بیداری اسلامی است و این بیداری از بطن مساجد خارج شده است و نقش اسلام در این تحولات را نمی توان نادیده گرفت.

 

پژوهشگر و محقق در حوزه مسائل سیاسی تصریح نمود: رژیم صهیونیستی حزب الله را سدی در مقابل رسیدن به اهداف شوم خود می داند.

 


يکشنبه 12 آذر 1402